Кабмін пропонує Раді запровадити мораторій на підвищення тарифів на газ для населення на півроку після завершення війни

10:30, 11 мая 2022
Пропонується встановити заборону на підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу(абонплату за газ), тарифів на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для населення та бізнесу. Ціна на газ для населення фіксується на рівні початку війни з РФ.
Кабмін пропонує Раді запровадити мораторій на підвищення тарифів на газ для населення на півроку після завершення війни

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та післявоєнного відновлення», який передбачає мораторій на підвищення цін на газ для населення протягом воєнного стану та 6 місяців після його припинення.

За словами представника Верховної Ради у Кабміні народного депутата з фракції «Слуга народу» Тараса Мельничука, законопроєктом пропонується встановити заборону на підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу(абонплату за газ), тарифів на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для населення та бізнесу.

При цьому ціна на природний газ для  населення  протягом дії воєнного стану та 6 місяців після його скасування на рівні 24 лютого 2022 року.

Разом з тим урядовці Пропонують заборонити постачальникам природного газу вибивати борги за блакитне паливо з населення.

Також законопроектом пропонується встановити перелік та механізми фінансування відповідних гарантій та компенсацій, спрямованих на забезпечення сталого функціонування ринку природного газу та сфери теплопостачання в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення.

Крім цього урядовці схвалили пов’язані ініціативи про зміни до Державного бюджету та Податкового кодексу, які зокрема передбачають компенсації для газопостачальних компаній, зокрема податкові пільги.

Як повідомляла «Судово-юридична газета» Кабмін рекомендував до кінця війни запровадити мораторій на підвищення тарифів на тепло, гарячу та холодну воду.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...