Коли звільнення з державної служби вважається незаконним: висновок Восьмого ААС

19:06, 18 апреля 2019
Суд визнав незаконним звільнення позивача з посади начальника обласного управління Держрибагентства.
Коли звільнення з державної служби вважається незаконним: висновок Восьмого ААС

10 квітня 2019 року колегія суддів Восьмого ААС залишила без змін рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/2640/18 про поновлення позивача на посаді начальника управління Держрибагентства у Львівській області. Приймаючи постанову, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що відповідачем було порушено процедуру погодження звільнення з посади керівника територіального органу Держрибагентства. Відповідно до вимог чинного законодавства України (зокрема, пп. 10 п. 12 Положення про Державне агентство рибного господарства України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №895 від 30 вересня 2015 року, та п. 14 Положення про управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області, затвердженого наказом Державного агентства рибного господарства України №229 від 15 липня 2016 року), начальник територіального органу Держрибагентства призначається на посаду та звільняється з посади головою Держрибагентства за погодженням з міністром аграрної політики та продовольства України і головою місцевої державної адміністрації.

Під час судового розгляду було встановлено, що лист-погодження та картка погодження підписані не головою обласної державної адміністрації, а його першим заступником за відсутності у матеріалах справи доказів того, що підписант у вказаний час виконував обов’язки голови обласної державної адміністрації. У зв’язку з цим таке погодження не можна вважати належним. Також апеляційним судом було встановлено, що всупереч вимогам чинного законодавства, на час видання оскаржуваного наказу про звільнення позивача з посади було відсутнє погодження міністра аграрної політики та продовольства України.

Таким чином, звільнення позивача відбулося з порушенням встановленої законодавством процедури звільнення його з посади начальника територіального управління Держрибагентства.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, чого не можуть робити державні службовці.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Подобед
  Игорь Подобед
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Владимир Сторчак
  Владимир Сторчак
  судья Седьмого апелляционного административного суда
 • Андрей Ключник
  Андрей Ключник
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Криворотенко
  Виктор Криворотенко
  и.о. председателя Сумского апелляционного суда
 • Александр Пузанов
  Александр Пузанов
  член Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
загрузка...