Конкурс до Апеляційної палати IP-суду: призначено іспит на 25 та 26 квітня

16:25, 23 апреля 2019
Стало відомо, як відбуватиметься іспит в межах конкурсу до Апеляційної палати IP-суду.
Конкурс до Апеляційної палати IP-суду: призначено іспит на 25 та 26 квітня

Іспит під час кваліфікаційного оцінювання в межах конкурсу на зайняття вакантних посад суддів Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності проводитиметься 25 та 26 квітня 2019 року в приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за адресою: м. Київ, вул. Генерала Шаповала, 9.

25 квітня 2019 року відбудеться анонімне письмове тестування (далі — тестування) тривалістю 150 хвилин (максимальний бал — 90).

26 квітня 2019 року відбудеться виконання практичного завдання тривалістю 330 хвилин (максимальний бал — 120).

Практичне завдання виконуватиметься із використанням комп’ютерної техніки. Проведення іспиту забезпечуватимуть уповноважені представники.

Упродовж іспиту для учасників звучатимуть оголошення уповноважених представників щодо процедури його проведення та порядку переміщення у залі. Просимо уважно слухати оголошення та слідувати відповідним вказівкам.

Розклад дня проведення іспиту

25 квітня 2019 року:

09 год. 00 хв. — відчинення дверей для входу до приміщення складення іспиту;

09 год. 01 хв. — 09 год. 30 хв. — реєстрація кандидатів на тестування;

10 год. 00 хв. — 12 год. 30 хв. — проведення тестування;

13 год. 00 хв. — 14 год. 00 хв. — перевірка та встановлення кодованих результатів тестування;

16 год. 00 хв. — затвердження кодованих та декодованих результатів тестування і вирішення питання щодо допуску кандидатів до виконання практичного завдання (інформацію про результати розгляду вказаних питань буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Комісії невідкладно після ухвалення відповідного рішення).

26 квітня 2019 року :

09 год. 00 хв. — відчинення дверей для входу до приміщення складення іспиту;

09 год. 01 хв. — 09 год. 30 хв. — реєстрація кандидатів на практичне завдання;

10 год. 00 хв. — 15 год. 30 хв. — виконання практичного завдання.

Із розташуванням входу до приміщення складення іспиту для його учасників 25 та 26 квітня 2019 року можна ознайомитися за цим посиланням.

Зі списком кандидатів, допущених до складення тестування, можна ознайомитися за цим посиланням.

Примітка: у разі невідповідності прізвища особи, зазначеного у списку, зокрема, у зв’язку з його зміною, необхідно невідкладно повідомити Комісію (за телефоном (044) 233-63-85) та взяти на іспит документ, що посвідчує відповідну зміну.

Просимо кандидатів з’являтися для реєстрації завчасно.

Перед входом до приміщення складення іспиту кандидату необхідно вимкнути мобільні телефони та інші електронні пристрої запису, відтворення, приймання та передавання інформації.

Для входу до приміщення та реєстрації кандидату необхідно пред’явити документ, що посвідчує його/її особу та громадянство України (паспорт громадянина України).

Без документа, що посвідчує особу та громадянство України, кандидати до приміщення складення іспиту не допускаються.

Під час реєстрації на тестування 25 квітня 2019 року здійснюватиметься, зокрема:

1) генерація спеціальним програмним комплексом індивідуального коду (далі — код) виключно для тестування;

2) видача індивідуальної картки учасника іспиту;

3) видача загальних правил складення іспиту.

Під час реєстрації на практичне завдання 26 квітня 2019 року здійснюватиметься, зокрема, генерація спеціальним програмним комплексом коду виключно для виконання практичного завдання.

Згенеровані кандидату під час реєстрації коди зазначаються в індивідуальній картці учасника іспиту (видається під час реєстрації 25 квітня 2019 року). На зворотній стороні індивідуальної картки міститься зразок правильного заповнення кандидатом обов’язкових полей коду.

Видана під час реєстрації індивідуальна картка — це єдиний документ, за допомогою якого кандидат може дізнатися власні кодовані результати іспиту. Зберігайте індивідуальну картку до визначення Комісією загальних результатів іспиту (декодованих).

Для складення іспиту кандидату видаватиметься одна індивідуальна картка.

Кандидати, які успішно складуть тестування та будуть допущені до виконання практичного завдання, повинні 26 квітня 2019 року мати при собі індивідуальну картку, видану 25 квітня 2019 року.

У приміщенні складення іспиту наявне місце для верхнього одягу його учасників.

Складати іспит у верхньому одязі та головних уборах забороняється.

Кандидати, які не пройшли процедури реєстрації та не здали верхнього одягу до гардероба, до зали складення іспиту не допускаються.

Вхід до зали складення іспиту здійснюватиметься за наявності індивідуальної картки та документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

На вході до зали іспиту та на вимогу уповноваженого представника кандидату необхідно пред’явити індивідуальну картку та документ, що посвідчує особу.

Одразу після допуску до зали складення іспиту кандидату необхідно самостійно обрати місце та перебувати за ним. З цього часу та до завершення збирання екзаменаційних матеріалів відповідної стадії іспиту кандидату забороняється переміщатися у залі без дозволу уповноваженого представника. Вихід кандидата на вулицю, зокрема для паління, до завершення відповідної стадії іспиту не допускається.

Кожне робоче місце кандидата забезпечуватиметься ручкою, пляшкою води (0,5 л) та пакетом для розміщення особистих речей, заборонених для використання під час відповідної стадії іспиту.

Під час іспиту необхідно використовувати ручку, надану Комісією.

Пакет з особистими речами упродовж складення іспиту повинен перебувати під робочим місцем кандидата.

О 09 год. 30 хв. кандидати повинні перебувати за робочим місцем та підготуватися до отримання матеріалів іспиту.

У цей час на столі можуть бути вода та ліки, а також мають бути розміщені документ, що посвідчує особу кандидата, та його/її індивідуальна картка.

26 квітня 2019 року кандидат має розмістити на столі також джерела, які планує використати під час виконання практичного завдання.

 З 09 год. 30 хв. до 10 год. 00 хв. кандидатам забороняється залишати робоче місце, зокрема для відвідування вбиральні.

Уповноваженому представнику рекомендовано супроводжувати кандидатів до вбиралень по одному. Наступний кандидат може відлучитись до вбиральні після повернення із неї першого.

Для виходу до вбиральні під час іспиту (складення тестування, виконання практичного завдання) кандидату необхідно: 1) передати матеріали іспиту уповноваженому представнику; 2) мати при собі індивідуальну картку та документ, що посвідчує його/її особу.

Кандидат може відмовитись від складення іспиту, про що складається відповідний акт. Такий кандидат повинен здати екзаменаційні матеріали уповноваженому представнику та у його/її супроводі залишити приміщення складення іспиту.

Якщо особа запізнилася на складення тестування або виконання практичного завдання, вона має право пройти реєстрацію та скласти його в межах відведеного для цього часу. Додаткового часу в такому разі не надається.

За необхідності звернутися до уповноваженого представника під час іспиту, зокрема повідомити про намір вийти до вбиральні, потрібно залишатися за робочим місцем, підняти руку та, не заважаючи іншим кандидатам, очікувати на уповноваженого представника.

Невідкладно після оголошення про завершення відведеного для відповідної стадії іспиту часу кандидат зобов’язаний перевернути бланк відповідей та/або закрити зошит, отримані для цієї стадії, покласти ручку та, залишаючись за своїм робочим місцем, очікувати, поки уповноважені представники збиратимуть ці матеріали. Факт здавання матеріалів іспиту повинен посвідчуватися у відомості учасників іспиту. Кандидат, який не здав матеріалів іспиту та не посвідчив факту їх здавання, зобов’язаний залишатися за робочим місцем до моменту виконання відповідних дій.

У разі виникнення позаштатної ситуації кандидат повинен повідомити про неї уповноваженого представника та діяти відповідно до наданих вказівок.

Під час іспиту здійснюється відеофіксація та трансляція у режимі реального часу.

Правила складення іспиту

Під час іспиту кандидат має право на:

1)  ввічливе та неупереджене ставлення до себе;

2)  розміщення на столі води та ліків;

3)  використання тестового зошита та зошита з практичним завданням для будь-яких зручних записів;

4)  використання під час виконання практичного завдання виключно таких нормативно-правових актів: законів, кодексів, зокрема коментованих, постанов пленумів, а також рішень Європейського суду з прав людини. Вказані нормативно-правові акти використовуються за допомогою наданих Комісією електронних засобів, а також паперових носіїв кандидатів, але лише видавничого тиражування;

5)  дострокове здавання екзаменаційних матеріалів, але не пізніше як за 5 хвилин до завершення відповідної стадії іспиту;

6)  присутність під час генерації спеціальним програмним комплексом тестових запитань та модельної судової справи;

7)  посвідчення факту закриття сейф-пакетів із бланками відповідей та зошитами для виконання практичного завдання;

8)  відмовитися від складення відповідної стадії іспиту протягом часу, відведеного для цього.

Під час складення іспиту кандидату забороняється:

1)  порушувати дисципліну та загальноприйняті правила поведінки;

2)  спілкуватися з іншими кандидатами, зокрема, отримувати від них чи передавати їм інформацію, складати іспит замість них;

3)  залишити робоче місце та зал складення іспиту без індивідуальної картки і дозволу уповноважених представників;

4)  складати іспит до та після оголошень про початок та закінчення відповідної стадії;

5)  складати іспит у верхньому одязі та головних уборах;

6)  використовувати під час тестування будь-які джерела інформації на паперових та/або електронних носіях;

7)  використовувати та мати на столі під час виконання практичного завдання будь-які речі або джерела інформації, окрім зошита для виконання практичного завдання, зошита з практичним завданням, індивідуальної картки, води, ліків, документа, який посвідчує особу, а також дозволених нормативно-правових актів;

8)  користуватися фото-, аудіо- відео- та іншими засобами для запису, відтворення та приймання-передавання інформації, зокрема мобільними телефонами, електронними книжками, смарт годинниками, навушниками тощо;

9)  копіювати або порушувати цілісність екзаменаційних матеріалів;

10) проставляти у бланку відповідей та зошиті для виконання практичного завдання будь-які позначки, символи, літери, слова, які не передбачені ними та/або дозволяють ідентифікувати особу;

11) робити виправлення у бланку відповідей та на титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання;

12) замінювати бланк відповідей після оголошення про початок складення тестування;

13) виносити екзаменаційні матеріали із зали складення іспиту як під час, так і після завершення відповідної його стадії;

14) проносити до приміщення складення іспиту небезпечні предмети та речовини, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю інших осіб, які перебувають у місці проведення іспиту, а також предмети, які можуть заважати проведенню іспиту.

Під час складення іспиту кандидат зобов’язаний:

1) ввічливо ставитися до уповноважених представників, спостерігачів та інших кандидатів;

2) слідувати вказівкам і вимогам уповноважених представників;

3) на час складення іспиту скласти особисті речі, за їх наявності, зокрема вимкнені мобільні телефони та смарт годинники, до призначеного для цього пакета;

4) мати на столі документ, який посвідчує його/її особу та громадянство України, індивідуальну картку, ручку, а також екзаменаційні матеріали;

5) правильно заповнити у бланку відповідей та на титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання згенерований кандидату для відповідної стадії іспиту код;

6) правильно заповнити у бланку відповідей номер варіанта отриманого тестового зошита;

7) після завершення часу, відведеного для відповідної стадії іспиту, здати всі отримані екзаменаційні матеріали в порядку черговості, визначеної уповноваженими представниками;

8) дотримуватись правил складення іспиту.

Особливості складення тестування

Для складення тестування кандидат забезпечуватиметься:

1) тестовим зошитом;

2) бланком відповідей.

Тестовий зошит і бланк відповідей є паперовими документами. Тестові зошити не перевіряються, не оцінюються та не є індивідуальними!

Основи та зразки тестових запитань попередньо оприлюднені на офіційному веб-сайті Комісії у підрозділі «Тестові запитання» розділу «Оцінювання» та у рубриці «Завдання (запитання) іспиту» підрозділу «Конкурс до Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності 05.10.2018 (ТРИВАЄ)» розділу «Конкурс на зайняття вакантних посад суддів».

У тестовому зошиті кандидат може робити будь-які зручні позначки, записи, відмітки тощо. У кінці тестового зошита містяться чернетки – чисті аркуші паперу. Використання власних чистих аркушів паперу, блокнотів, записників тощо не допускається.

Порушувати цілісність тестового зошита забороняється.

У центрі титульної сторінки тестового зошита міститься напис із номером варіанта, який необхідно відобразити у бланку відповідей.

Кількість запитань у тестовому зошиті — 120.

Кожне запитання має чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна є правильною.

Бланки відповідей перевіряються, оцінюються та є індивідуальними!

Обов’язковими для заповнення кандидатами полями у бланку відповідей є:

1) графічне поле коду;

2) поле коду прописом;

3) поле варіанта тестового зошита.

Код кандидата для складення тестування міститиметься у лівій частині титульної сторони його/її індивідуальної картки.

Зі зразком індивідуальної картки, правильним заповненням обов’язкових полів коду та номером варіанта тестового зошита у бланку відповідей можна ознайомитися за цим посиланням.

Виходити за межі передбачених у бланку відповідей квадратів, а також проставляти у ньому будь-які символи, літери, слова, позначки, які не передбачені ним, заборонено.

Робити виправлення у бланку відповідей також забороняється!

До оголошення про початок складення тестування: 1) кандидату необхідно заповнити обов’язкові поля бланка відповідей; 2) дозволяється заміна зіпсованого бланка відповідей.

Правильність заповнення бланка відповідей є обов’язком кандидата!

Незаповнення та/або неправильне заповнення обов’язкових полів може унеможливити виявлення та розпізнавання бланка відповідей, внаслідок чого кандидат може припинити участь у конкурсі.

Також у бланку відповідей передбачено поля для заповнення правильних, на думку кандидата, відповідей на запитання тестового зошита. Кількість таких полей у бланку відповідей — 120.

Методика обрахунку тестового бала:

1) правильна відповідь на одне тестове запитання — 0,75 бала;

2) неправильна відповідь на одне тестове запитання — 0 балів;

3) ненадання відповіді на одне тестове запитання — 0 балів;

4) надання двох і більше відповідей на одне тестове запитання — 0 балів;

5) усі бали додаються;

6) незазначення або неправильне зазначення кандидатом номера варіанта тестового зошита — 0 балів за тестування.

За результатами складання тестування до виконання практичного завдання допускаються кандидати, які набрали мінімально допустимий і більший бал у кількості, яка є вчетверо більшою від кількості вакантних посад суддів, на які оголошено конкурс.

Особливості виконання практичного завдання

Для виконання практичного завдання кандидат забезпечуватиметься:

1) титульною сторінкою зошита для виконання практичного завдання;

2) ноутбуком;

3) зошитом із практичним завданням.

На титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання єдиними та обов’язковими для заповнення кандидатами полями є:

1) графічне поле коду;

2) поле коду прописом.

Код кандидата для виконання практичного завдання міститиметься у правій частині титульної сторони його/її індивідуальної картки.

Зі зразком правильного заповнення титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання можна ознайомитися за цим посиланням.

Виходити за межі передбачених на титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання квадратів, а також проставляти на ній будь-які символи, літери, слова, позначки, які не передбачені нею, заборонено. Робити виправлення на титульній сторінці цього зошита також забороняється.

До оголошення про початок виконання практичного завдання кандидату: 1) необхідно заповнити обов’язкові поля титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання; 2) дозволяється заміна зіпсованої титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання.

Незаповнення та/або неправильне заповнення обов’язкових полів може унеможливити виявлення та розпізнавання зошита для виконання практичного завдання, внаслідок чого кандидат може припинити участь у конкурсі.

Зошити із практичним завданням не перевіряються, не оцінюються та не є індивідуальними!

Зошит із практичним завданням є паперовим документом, у якому кандидат може робити будь-які зручні позначки, записи, відмітки тощо. У кінці зошита з практичним завданням містяться чернетки – чисті аркуші паперу. Використання власних чистих аркушів паперу, блокнотів, записників тощо не допускається.

Порушувати цілісність зошита з практичним завданням забороняється.

Кількість практичних завдань, яке виконуватимуть кандидати, — 1.

Обсяг зошита з практичним завданням — до 80 сторінок.

У зошиті з практичним завданням міститиметься набір матеріалів модельної судової справи. Останнім документом зошита з практичним завданням є вже сформована частина модельного судового рішення.

Практичне завдання виконується шляхом продовження викладення кандидатом тексту модельного судового рішення за результатами розгляду по суті матеріалів модельної справи, яка міститься у зошиті з практичним завданням.

Виконання практичного завдання здійснюється на ноутбуках із використанням документа формату Microsoft Word.

Частину тексту модельного судового рішення, яка міститься у зошиті з практичним завданням, кандидату переписувати не потрібно.

Від кандидата під час виконання практичного завдання вимагається винятково продовжити викладення в документі формату Microsoft Word тексту модельного судового рішення.

Практичне завдання необхідно виконувати відповідно до законодавства, яке є чинним на момент його виконання.

У зошиті для виконання практичного завдання кандидатам забороняється робити будь-які позначки (символи, літери, слова тощо), за допомогою яких може бути ідентифіковано особу учасника іспиту, зокрема власне прізвище! Робота кандидата, який зробив відповідні позначки, оцінюється у 0 балів.

Правильність заповнення титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання та оформлення модельного судового рішення є обов’язком кандидата!

Під час виконання практичного завдання дозволяється використання виключно таких нормативно-правових актів і лише на паперових носіях видавничого тиражування: законів, кодексів, зокрема коментованих, постанов пленумів, а також рішень Європейського суду з прав людини.

Порушення цілісності видавничого тиражування нормативно-правових актів до та/або під час виконання практичного завдання не допускається.

Для виконання практичного завдання ноутбук кожного кандидата матиме доступ виключно до таких офіційних веб-сайтів:

1) Європейського суду з прав людини (https://hudoc.echr.coe.int);

2) Верховної Ради України (rada.gov.ua);

3) ЛІГА:ЗАКОН (ligazakon.net).

Доступ та використання інших ресурсів не дозволяється!

Забороняється використання, зокрема, таких джерел інформації:

 • текстів судових рішень за результатами розгляду судами України справи по суті;
 • інформаційних листів;
 • аналітики розгляду справ судами України;
 • збірників постатейних покажчиків правових позицій;
 • науково-методичної літератури.

Після оголошення про завершення відведеного для практичного завдання часу кандидат зобов’язаний невідкладно припинити роботу над його виконанням, прибрати руки з клавіатури ноутбука, залишатися за робочим місцем й очікувати, поки уповноважені представники зберуть екзаменаційні матеріали.

Зошит для виконання практичного завдання є паперовим документом, що формується після завершення відповідної стадії іспиту шляхом тиражування уповноваженим представником надрукованого кандидатом тексту та його скріплення із попередньо заповненою титульною сторінкою зошита для виконання практичного завдання.

Зошити для виконання практичного завдання перевіряються, оцінюються та є індивідуальними!

Неухильне дотримання правил складення іспиту є обов’язком кандидата. Незнання цих правил не звільняє його/її від відповідальності, пов’язаної з участю у кваліфікаційному оцінюванні та конкурсі. Факт порушення кандидатом правил складення іспиту фіксуватиметься в протоколі, який може бути підставою для ухвалення Комісією рішення про визнання кандидата таким, що не склав іспиту та припинив участь у конкурсі.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ВККС повідомила про доповнення порядку денного на 26 квітня.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Глазько
  Сергій Глазько
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Роман Ігнатов
  Роман Ігнатов
  суддя Київського апеляційного суду
загрузка...