Вища рада правосуддя зробила заяву щодо «гальмування судової реформи»

14:35, 14 февраля 2020
ВРП спростовує обвинувачення щодо саботажу судової реформи та наводить аргументи.
Вища рада правосуддя зробила заяву щодо «гальмування судової реформи»

Згідно із Законом України № 193-IX Вища рада правосуддя для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України утворює конкурсну комісію та затверджує її персональний склад. Про це йдеться у повідомленні ВРП. 

Так, до складу конкурсної комісії входять:

1) три особи, обрані Радою суддів України з числа її членів;

2) три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної відповідно до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Зокрема, Законом визначено, що квота іноземних представників формується з числа експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції, до складу Громадської ради міжнародних експертів. Тобто йдеться про ті організації, які делегували експертів до конкурсної комісії у Вищий антикорупційний суд у 2018 році. Ще трьох членів конкурсної комісії обирає Рада суддів України.

Нагадаємо, у вересні 2018 року до складу ГРМЕ іноземних експертів номінували п’ять міжнародних організацій, а саме: Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Саме до цих організацій відразу після оголошення конкурсу звернулась ВРП з пропозицією номінувати міжнародних експертів до складу конкурсної комісії.

Втім, як повідомляється,  вказані міжнародні організації утримались від надання пропозицій щодо таких кандидатур.

Міністерство закордонних справ України на запит Вищої ради правосуддя надало перелік міжнародних та іноземних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, такими організаціями є: Євроюст, Інтерпол, Європол, Європейські партнери проти корупції, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству, Європейський банк реконструкції та розвитку, Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей, Група держав проти корупції, Управління ООН з наркотиків та злочинності, Організація економічного співробітництва та розвитку, Міжнародна група відмивання брудних грошей, Світовий банк. 

Вища рада правосуддя надіслала запрошення дванадцяти міжнародним організаціям, які офіційно співпрацюють з Україною, стосовно надання пропозицій щодо кандидатур для призначення членами конкурсної комісії. Наразі жодна із цих організацій не виявила наміру брати участь у формуванні конкурсної комісії.

Згідно з повідомленням ВРП, долученню європейців до конкурсу перешкоджають відсутність чітких процедур у Законі України № 193-IX, висновок Венеційської комісії щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування, розгляд Конституційним Судом України конституційного подання Верховного Суду щодо відповідності Конституції України  (конституційності) окремих положень законів України № 193-IX та № 1798-VIII.

Зокрема, ВРП продовжила термін подання кандидатур міжнародних експертів до 10 березня 2020 року, перебуваючи у постійному діалозі з міжнародними організаціями. 

Як йдеться у повідомленні ВРП, заяви про те, що рада саботує судову реформу, є маніпулятивними.

Окрім того, у ВРП заявили, що недосконалість Закону України № 193-IX, про що зазначали Вища рада правосуддя, Верховний Суд,  іноземні партнери, унеможливила його реалізацію. Критичні зауваження до законопроекту висловили Комітет Міністрів Ради Європи, Венеційська комісія, Генеральний секретар Ради Європи, міжнародні проекти правової допомоги (МКР), інші вітчизняні й іноземні організації та експерти.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Міжнародна консультативна рада обговорила виклики та перспективи формування ВККС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з зарплатою працівників апарату судів та суддів: коментар Голови ДСА Зеновія Холоднюка
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда