ДСА звернулась до прем’єр-міністра щодо критичної ситуації з фінансуванням судів

15:02, 13 марта 2020
Загальна сума дефіциту видатків для судової системи складає 8 926,8 млн гривень.
ДСА звернулась до прем’єр-міністра щодо критичної ситуації з фінансуванням судів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк звернувся з листом до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, в якому поінформував про критичну ситуацію, яка склалася в поточному році з фінансовим забезпеченням діяльності судів. Про це інформує прес-служба ДСА.

У листі він зазначив, що подальше зволікання з підготовкою і внесенням відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» матиме негативні наслідки і може призвести до фактичного колапсу в судовій системі.

Зокрема, існує тотальний дефіцит видатків на оплату праці понад 25 тисяч працівників апарату судів.

«Наявний розмір фонду оплати праці не покриває передбачені законодавством обов’язкові виплати і забезпечує середньомісячну заробітну плату працівника апарату суду в розмірі 2 100 грн на місяць. У 2019 році середньомісячна заробітна плата працівника апарату суду становила 18 400 гривень», — наголосив Зеновій Холоднюк.

У листі також зазначено, що в судовій системі склався величезний дефіцит поточних видатків на забезпечення здійснення судочинства, що може призвести до зупинки відправлення судами правосуддя.

Насамперед мова йдеться про поштові відправлення, судові повістки, папір, утримання приміщень, оргтехніки, інформаційних систем, винагорода присяжним, тощо. У порівнянні з минулим роком дефіцит на ці потреби складає понад 830 мільйонів гривень.

Вкрай недостатнім є також розмір видатків розвитку, що призводить до заморожування будівництва, ремонту та реконструкції приміщень судів, розпочатих у минулі роки.

Зеновій Холоднюк висловив занепокоєння щодо проблеми з фінансовим забезпеченням, формуванням та діяльністю Служби судової охорони, яка профінансована на 53% від потреби. Це може привезти до зриву виконання завдань, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Загалом, загальна сума дефіциту видатків для судової системи складає 8926,8 млн гривень.

Відтак, у листі, Голова ДСА України Зеновій Холоднюк переконливо просить прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля надати невідкладне доручення Міністерству фінансів України врахувати при підготовці змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» додаткові фінансові ресурси для забезпечення функціонування системи судової влади.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що голова ДСА прокоментував ситуацію із зарплатами працівників апаратів судів.

Крім того розповідалося, що РСУ та ДСА шукають вихід із проблеми з заробітною платою в апаратах судів.

Додамо, Зеновій Холоднюк розповів, яким чином судова система вирішувала фінансові проблеми в минулому році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Інна Рафальська
  Інна Рафальська
  керівник АО «Київська муніципальна колегія адвокатів»
 • Степан Домусчі
  Степан Домусчі
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
 • Сергій Дудін
  Сергій Дудін
  суддя Київського окружного адміністративного суду