Питання фінансового забезпечення системи правосуддя перебуває на контролі Вищої ради правосуддя

11:04, 25 марта 2020
До кінця тижня голова ДСА Зеновій Холоднюк надасть ВРП актуальну інформацію про стан забезпечення судів у кожному регіоні України.
Питання фінансового забезпечення системи правосуддя перебуває на контролі Вищої ради правосуддя
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

23 березня 2020 року у Вищій раді правосуддя відбулася робоча зустріч, мета якої – проаналізувати стан фінансування фонду оплати праці працівників апаратів судів та розглянути нагальне питання забезпечення судів засобами захисту з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Участь у робочій зустрічі взяли голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус, голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.

З. Холоднюк охарактеризував ситуацію з дефіцитом бюджету на оплату праці працівників апаратів судів як катастрофічну та поінформував учасників зустрічі про вжиті ДСА України заходи для її вирішення. За інформацією ДСА України, дефіцит видатків на оплату праці працівників апаратів судів становить 4 769,2 млн грн, дефіцит нарахувань на оплату праці – 1 456,8 млн грн.

Щодо нагальної на сьогодні проблеми забезпечення судів засобами захисту Холоднюк повідомив, що ДСА України не здійснювались централізовані закупівлі засобів захисту та дезінфекції через відсутність коштів на поточні витрати, вирішення цих питань фактично покладено на територіальні управління ДСА України, апеляційні, спеціалізовані суди тощо.

Водночас за дорученням ВРП Голова ДСА України узагальнить та до кінця тижня надасть Вищій раді правосуддя актуальну інформацію про стан забезпечення судів у кожному регіоні України.

Учасники зустрічі вирішили спільно звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України стосовно термінового внесення змін до Державного бюджету України щодо фінансування судів у необхідному обсязі на оплату праці.

Ситуація перебуває на контролі Вищої ради правосуддя, питання щодо належного фінансування судів буде розглянуто на найближчому засіданні Ради.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ДСА звернулась до прем’єр-міністра щодо критичної ситуації з фінансуванням судів.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Богдан Гриновецький
    Богдан Гриновецький
    голова Івано-Франківського апеляційного суду
  • Ігор Смолій
    Ігор Смолій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва