Засідання Комісії з питань вищого корпусу держслужби в системі правосуддя проводитимуть по-новому

12:28, 21 мая 2020
Члени Комісії, за згодою голови Комісії, зможуть брати участь у засіданні дистанційно шляхом застосування технічних засобів.
Засідання Комісії з питань вищого корпусу держслужби в системі правосуддя проводитимуть по-новому

Вища рада правосуддя під час засідання 19 травня затвердила зміни до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, відповідно до яких член Комісії, за згодою Голови Комісії, може брати участь у засіданні дистанційно шляхом застосування технічних засобів. Про це повідомляє офіційний сайт ВРП.

Доповідач із зазначеного питання – член Вищої ради правосуддя, голова Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя Віктор Матвійчук нагадав, що згідно з частиною другою статті 150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» при Вищій раді правосуддя діє Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, яка утворюється відповідно до закону.

Частиною шостою статті 29 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено, що Комісія здійснює свою діяльність відповідно до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, яке затверджується Вищою радою правосуддя після консультацій із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя затверджено рішенням ВРП від 18 травня 2017 року № 1172/0/15-17.

Як зазначив доповідач, до складу Комісії входять судді Верховного Суду, члени Ради суддів України, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які виконують повноваження членів Комісії на громадських засадах та з огляду, зокрема, на їхню зайнятість не завжди мають можливість бути присутніми на засіданні Комісії у приміщенні Вищої ради правосуддя.

У зв’язку із цим з метою вдосконалення діяльності Комісії виникла потреба у внесенні змін до Положення.

Національне агентство України з питань державної служби листом від 23 квітня 2020 року № 3241/92.02-20 погодило запропоновані зміни до Положення без зауважень.

Заслухавши члена Вищої ради правосуддя Матвійчука В.В., Вища рада правосуддя вирішила затвердити зміни до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Ухваленими змінами доповнено пункт 12 зазначеного Положення абзацами п’ятим та шостим такого змісту:

«У разі коли член Комісії не може бути присутнім на її засіданні, такий член Комісії може брати участь у засіданні дистанційно шляхом застосування технічних засобів за згодою Голови Комісії, про що зазначається у протоколі засідання Комісії.

Одночасно забезпечувати свою участь у засіданні Комісії дистанційно шляхом застосування технічних засобів можуть не більше двох членів Комісії».

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Вища рада правосуддя внесла зміни до порядку надання справ (матеріалів) для ознайомлення учасниками дисциплінарного провадження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В судах не вистачає суддів: чим це загрожує
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Дронская
  Ирина Дронская
  судья Луганского апелляционного суда
 • Лариса Иванова
  Лариса Иванова
  член Высшего совета правосудия
 • Александр Карташов
  Александр Карташов
  судья Луганского апелляционного суда
 • Татьяна Стрелец
  Татьяна Стрелец
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Елена Фарионова
  Елена Фарионова
  судья Николаевского апелляционного суда