Жодна влада не повинна втручатися в компетенцію іншої, — голова 8ААС Олег Заверуха

15:38, 2 августа 2020
Пропозиції щодо вдосконалення системи судоустрою чи перевірки судової спільноти на предмет доброчесності можуть і повинні надаватися за умови їх обґрунтованості.
Жодна влада не повинна втручатися в компетенцію іншої, — голова 8ААС Олег Заверуха

Питання, які стосуються удосконалення системи судоустрою, організації роботи органів суддівського самоврядування, відбору та оцінювання суддів, внесення змін до процесуальних законів, не можуть бути предметом антикорупційної стратегії, адже безпосередньо не належать до заходів запобігання та протидії корупції. На цьому наголосив у ході організованого Вищою радою правосуддя онлайн-обговорення суддівською спільнотою проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки голова Восьмого апеляційного адміністративного суду Олег Заверуха, передаэ пресслужба ВРП.

На його переконання, пропозиції щодо вдосконалення системи судоустрою чи перевірки судової спільноти на предмет доброчесності можуть і повинні надаватися за умови їх обґрунтованості. «Крім того, це має відбуватися поза межами розробки стратегії, шляхом відповідної комунікації та співпраці суб’єктів законодавчої ініціативи з органами судової влади, професійною спільнотою та представниками громадянського суспільства», – вважає суддя.

«Судді адміністративного апеляційного округу у відкритих листах висловили свою точку зору та наголосили на тому, що органом виконавчої влади при розробленні проєкту стратегії проігноровано конституційний принцип поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову, що може безпосередньо вплинути на незалежність суду та суддів», – зазначив Олег Заверуха.

Голова суду наголосив, що у засадничих документах Парламентської Асамблеї Ради Європи визначено, що незалежність судових органів гарантується державою і закріплюється в Конституції та законах. «Відповідно до положень Бангалорських принципів поведінки суддів незалежність судових органів є передумовою забезпечення правопорядку та основною гарантією справедливого вирішення справ в суді. Суддя має відстоювати та втілювати в життя принцип незалежності судових органів в його індивідуальному та колективному аспектах. Реалізація зазначених правових гарантій здійснення правосуддя та незалежності судової влади є необхідною передумовою належного виконання судом своїх конституційних функцій», – сказав Олег Заверуха.

Голова Восьмого апеляційного адміністративного суду підсумував свій виступ словами видатного представника французького Просвітництва Монтеск’є, який у своїй праці «Про дух законів» зазначив: «Жодна влада не повинна втручатися в компетенцію іншої, але кожна з них, захищаючи себе від можливого втручання, має право контролювати або стримувати іншу владу, попереджаючи перевищення нею своїх повноважень».

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Восьмий ААС представив нову форму аналізу судової практики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Оксана Мазурок
  Оксана Мазурок
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Роман Борисюк
  Роман Борисюк
  заместитель председателя Житомирского апелляционного суда
 • Анна Шевченко
  Анна Шевченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Лариса Марьенко
  Лариса Марьенко
  судья Харьковского окружного административного суда
загрузка...