Рада суддів оновила Правила поведінки працівників апарату суду: документ

14:28, 17 октября 2020
Оновлені Правила планується затвердити на засіданні РСУ.
Рада суддів оновила Правила поведінки працівників апарату суду: документ

Рада суддів України оновила Правила поведінки працівників апарату суду та вже надіслала до ДСА та в органи суддівського врядування. Про це повідомляє пресслужба РСУ.

Їх затвердження планується на найближчому засіданні РСУ.

«Ці Правила встановлюють стандарти поведінки працівників апарату суду, які ґрунтуються на засадах доброчесності, дотриманні особистої та професійної етики і спрямовані на зміцнення авторитету, незалежності й ефективності судової влади, підвищення суспільної довіри до суду», — сказано у повідомленні.

Зазначається, що у цих Правилах терміни вживаються у значеннях, наведених у Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Положення про помічника судді, інших законодавчих та нормативно-правових актів.

«У випадку, коли норми законодавства України не дають чіткого розуміння, як діяти в певній ситуації, працівники апарату суду повинні застосовувати положення цих Правил для визначення, чи є їхня поведінка правильною», — наголошують в РСУ.

Над фіналізованою версією Правил робоча група, яку очолював голова Комітету РСУ з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, суддя Верховного Суду Єгор Краснов, працювала впродовж двох років. Правила надсилалися на опрацювання у суди та представлялися на обговорення юридичної спільноти з метою якомога ширшої та повної деталізації вимог до поведінки працівників апарату суду, якими вони повинні керуватися під час та поза виконанням службових чи посадових обов'язків.

«Враження від роботи суду формують перш за все працівники апарату суду, оскільки саме з ними найчастіше стикаються громадяни, коли звертаються до суду. Тому поведінка як суддів, так і працівників суду, має бути зразковою», — наголошує Єгор Краснов.

Нагадаємо, раніше Єгор Краснов наголошував, що доброчесність судової влади – це певна стратегічна мета.

«Судово-юридична газета» наводила позицію РСУ щодо того, як суддям отримати недоплачену через карантин винагороду

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Дришлюк
    Андрій Дришлюк
    заступник голови Одеського апеляційного суду
  • Наталія Кухарська
    Наталія Кухарська
    суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області
загрузка...