Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді

12:40, 13 ноября 2020
За порушення правил поведінки у судовому засіданні можуть застосувати навіть адміністративний арешт.
Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді

За порушення правил поведінки в суді можуть бути негативні наслідки. Які саме – розповіли в Одеському апеляційному суді.

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИМІЩЕННІ СУДУ?

У приміщенні суду потрібно перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка. Під час судового засідання краще телефон вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна. Поводитись спокійно і стримано. Ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів. Уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику тощо).

Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією зі сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.

 ЯК ПОВОДИТИ СЕБЕ ПІД ЧАС СЛУХАННЯ СПРАВИ?

Заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання. Встати при вході судді або колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, коли до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання чи їх ставити. Звертатися до судді словами "Ваша честь". Ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовуючи слова "пане...", "пані...", "шановний...", "шановна..."). Не перебивати суд та учасників процесу. Коли Вам вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про оголошення перерви у судовому засіданні. Не сперечатися із судом. Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника або секретаря судового засідання. Відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання.

ЯКІ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ В СУДІ?

Попередження: за порушення правил поведінки у судовому засіданні.

Видалення порушника із зали: за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

Штраф або адміністративний арешт: за прояв неповаги до суду.

ЯК ОЗНАЙОМИТИСЯ З МАТЕРІАЛАМИ ЧИ ЗВУКОЗАПИСОМ ПРОЦЕСУ?

Звернутися до суду з відповідним запитом. Ознайомлення з матеріалами справи чи прослуховування фонограм судових засідань може відбуватися лише у приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду. З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата). Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином їх пошкоджувати.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як отримати повістку від суду електронною поштою і які при цьому можуть бути ризики.  

Також ми писали, як отримати послугу sms-повістки в суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Луганська
  Валентина Луганська
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Леся Федорак
  Леся Федорак
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Зоя Плеханова
  Зоя Плеханова
  суддя Закарпатського окружного адміністративного суду
загрузка...