Зберігання справ в архіві суду: що варто знати

15:04, 28 декабря 2020
Забороняється зберігати архівні справи в штабелях на підлозі, підвіконнях та інших не передбачених для цього місцях.
Зберігання справ в архіві суду: що варто знати

Хмельницький окружний адміністративний суд опублікував корисну інформацію щодо зберігання справ в архіві суду. Інформація з’явилась у пресслужбі суду.

«Одним із найважливіших завдань архівної справи є забезпечення збереженості архівних документів. Зберігання судових справ та документів, ведення обліку та їхня систематизація є важливою частиною роботи адміністративного суду.

Справи структурних підрозділів апарату суду та судові справи, що надходять до архіву, розміщуються на стелажах (у шафах) таким чином, щоб справи за призначенням (окремо документи структурних підрозділів апарату суду та окремо судові справи) зберігалися в одному місці та були розташовані в порядку щорічних надходжень.

Справи постійного зберігання розміщуються окремо від справ тривалого (понад 10 років), тимчасового зберігання та з особового складу.

Справи постійного зберігання повинні вміщуватися у картонажі, папки з клапанами, справи тривалого (понад 10 років) зберігання можуть зберігатися у в'язках з картонними прокладками, справи тимчасового зберігання дозволяється розміщувати без картонажів або в'язок. При цьому, судові справи вміщуються в картонаж (в'язку) залежно від об'єму по 10-50 справ.

На картонажі наклеюються, а до в'язок прикріплюються ярлики, на яких зазначаються найменування суду, номер опису, номери справ (або крайні дати на номери інших справ), уміщених у картонаж (в'язку). Картонажі (в'язки) нумеруються валовою нумерацією в межах кожного опису.

Забороняється зберігати архівні справи в штабелях на підлозі, підвіконнях та інших не передбачених для цього місцях.

Усі стелажі (шафи) та їх полиці нумеруються арабськими цифрами. Стелажі (шафи) нумеруються зліва направо від входу до архівосховища, полиці на стелажах (у шафах) - зверху вниз зліва направо.

Справа може бути видана з архіву за потреби для тимчасового користування. Дозвіл на видання судових справ з архіву дає голова суду, а у разі його відсутності виконуючий обов’язки голови суду за наказом, або заступник голови суду.

Перевірка наявності та стану справ постійного зберігання проводиться в архіві суду в плановому порядку не рідше, ніж один раз на 5 років, а також перед переданням документів на постійне зберігання. Перевіряння наявності та стану справ тривалого зберігання та з особового складу здійснюється не рідше, ніж раз у 10 років. Позапланове перевіряння наявності та стану справ проводиться: після переміщення справ в інше сховище; після ліквідації наслідків стихійного лиха; якщо змінюється керівник архіву (особа, відповідальна за архів); під час реорганізації або ліквідації суду. Щорічно перевіряються справи, що впродовж року були видані з архіву суду для користування», — сказано у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ДСА змінила строки зберігання судових справ.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто дал распоряжение не пускать главу КСУ Александра Тупицкого на рабочее место
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сильва Барбашова
  Сильва Барбашова
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Давний
  Виталий Давний
  судья Черновицкого апелляционного суда
 • Владимир Полищук
  Владимир Полищук
  судья Высшего хозяйственного суда Украины
 • Сергей Стопник
  Сергей Стопник
  председатель Хозяйственного суда Тернопольской области
загрузка...