Соцзахист військовослужбовців та конституційність положень Житлового кодексу: що розгляне КСУ

12:00, 27 апреля 2021
У Конституційному Суді України відбудеться розгляд справ за конституційними скаргами.
Соцзахист військовослужбовців та конституційність положень Житлового кодексу: що розгляне КСУ

Другий сенат Конституційного Суду України 28 квітня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Поліщука Сергія Олексійовича, який звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на конституційність положення пункту 4 статті 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011–XII (далі – Закон). Деталі повідомляє пресслужба КСУ.

Суб’єкт права на конституційну скаргу оспорює положення Закону про те, що військовослужбовці, яким змінено групу інвалідності протягом двох років після первинного її встановлення,  мають право на отримання допомоги у більшому pозмірі, ніж ті особи, яким змінено групу інвалідності понад дворічний термін і які позбавлені такого права. На його думку, такий підхід законодавця не відповідає Конституції України.

У цей же день Другий сенат Конституційного Суду України о 10.15 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо конституційності положення пункту 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української РСР (далі ­– Кодекс).

Оскаржуваним положенням Кодексу передбачено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадку «виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту».

На думку заявника, внаслідок застосування оспорюваного положення Кодексу він був дискримінований за ознакою місця проживання, в результаті чого було порушено його конституційне право на житло, гарантоване частиною другою статті 47 Конституції України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Іванов
  Андрій Іванов
  суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
 • Галина Бондаренко
  Галина Бондаренко
  суддя Голосіївського районного суду міста Києва
 • Ольга Кролевець
  Ольга Кролевець
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Сергій Стефанишин
  Сергій Стефанишин
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
загрузка...