Проблема невиконання судових рішень в Україні не вирішується зусиллями лише однієї гілки влади: потрібна консолідація

19:10, 16 сентября 2021
Секретар судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Володимир Погребняк виступив із доповіддю на тему «Як підвищити рівень виконання судових рішень в Україні».
Проблема невиконання судових рішень в Україні не вирішується зусиллями лише однієї гілки влади: потрібна консолідація
Джерело фото: Верховний Суд

Верховний Суд повідомляє, що секретар судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Володимир Погребняк сказав, що проблема невиконання судових рішень в Україні не вирішується зусиллями лише однієї гілки влади: потрібна консолідація. Про це він заявив під час V Конференції з виконавчого провадження, яка відбулася 15 вересня 2021 року.

Володимир Погребняк виступив із доповіддю на тему «Як підвищити рівень виконання судових рішень в Україні». Спікер зазначив, що окреслена проблема не вирішується вже протягом тривалого часу, тому для осмислення її причин варто враховувати історично-культурний контекст становлення самого виконавчого провадження.

«На ранніх етапах становлення виконавчого провадження, пов’язаного з феодальною ідеологією, характерним є домінування стягувача над боржником. І лише еволюційна рецепція природного права світовими правовими системами, відображена згодом у Конституції України, збалансувала права боржника щодо стягувача. Однак історичну спадковість сучасного українського суспільства не варто оцінювати як таку, що сформована переважно в часи Радянського Союзу. Хоча, на моє переконання, саме радянський період мав найбільший вплив на формування тих історичних, ментальних і культурних наративів, які нині «якорять» нас і перешкоджають розв’язанню цієї проблеми. Очевидно, що часовий зріз для аналізу причин неефективності системи виконання судових рішень має бути значно ширшим. Це дало б змогу осягнути певні риси національної ментальності, культури та ідентичності», – переконаний суддя КГС ВС.

Окрім того, Володимир Погребняк розповів про законодавчі ініціативи щодо запровадження інституту медіації та виокремив проміжні результати реформи виконавчого провадження, а саме: впровадження єдиного реєстру боржників; удосконалення чинної електронної взаємодії з іншими державними органами; забезпечення належного виконання судових рішень про стягнення аліментів і заробітної плати; впровадження інституту приватних виконавців тощо.

Також, на думку доповідача, серед очевидних позитивних показників підвищення рівня виконання судових рішень в Україні – реалізація приватного виконавчого провадження.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП взяла участь у форумі суддів «Здійснення правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України».

Додамо, що збори суддів КАС ВС внесли зміни до персонального складу судових палат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Надія Гончар
    Надія Гончар
    суддя Черкаського апеляційного суду
  • Олександр Ковальчук
    Олександр Ковальчук
    суддя Вінницького апеляційного суду
загрузка...