Позиція Великої Палати ВС щодо доведеності вини особи у вчиненні правопорушення

13:50, 3 мая 2019
ВП ВС розглянула справу щодо дисциплінарного стягнення.
Позиція Великої Палати ВС щодо доведеності вини особи у вчиненні правопорушення

Позивач звернувся до суду з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про накладення на нього дисциплінарного стягнення. Позов мотивовано, зокрема, тим, що дані кримінального провадження щодо особи не можуть бути підставою для ухвалення рішення про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Так, позивач стверджував, що матеріали кримінального провадження були надані КДКП неповноважною особою, тому всі подані нею документи слід вважати недопустимими, а прийняте з їх урахуванням рішення Комісії  незаконним.

Касаційний адміністративний суд рішенням, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду, відмовив позивачеві в задоволенні зазначених вимог.

Судді ВП ВС дійшли висновку, що доводи позивача про неправомірне посилання КДКП у її рішенні на матеріали, зібрані під час проведення досудового розслідування, є безпідставними, оскільки Комісія не вирішувала питання про обґрунтованість обвинувачення позивача, а лише перевірила викладені у дисциплінарних скаргах обставини на предмет дотримання вимог, що ставляться до посадових осіб органів прокуратури, та наявності в діях прокурора складу дисциплінарного проступку. Встановлені в ході дисциплінарного провадження факти і з'ясовані обставини мають значення тільки для прийняття рішень КДКП у межах її компетенції та жодним чином не свідчать про доведеність вини особи у вчиненні адміністративних або кримінальних правопорушень.

Отже, рішення про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності хоч і прийняте на підставі, зокрема, відомостей, наявних у матеріалах кримінального провадження щодо нього, однак ґрунтується на самостійних правових підставах.

Такий правовий висновок викладено у постановах Великої Палати Верховного Суду від 25 квітня у справі №800/547/17 та від 2 жовтня 2018 року у справі №9901/454/18.

З повним текстом постанови ВП ВС від 26 березня 2019 року у справі №9901/544/18 (провадження №11-1160заі18) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла позицію ВП ВС щодо відкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення розшуку.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Овсієнко
  Андрій Овсієнко
  голова Вищої ради правосуддя в 2017-2021 рр.
 • Світлана Старовойтова
  Світлана Старовойтова
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Лариса Бородіна
  Лариса Бородіна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Інна Клочко
  Інна Клочко
  суддя Деснянського районного суду міста Києва
 • Микола Шатерніков
  Микола Шатерніков
  суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...