Коли здійснюється корегування будівельної документації: постанова Верховного Суду

15:45, 15 мая 2019
ВС сформулював правову позицію у цьому питанні.
Коли здійснюється корегування будівельної документації: постанова Верховного Суду

Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульований органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі встановлення під час перевірки, що замовником будівництва здійснено корегування технічної документації з порушенням встановленого законом порядку. Про це зазначила колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, розглянувши справу за позовом товариства до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування її рішення.

У цій справі позивач  замовник будівництва — звернувся до суду з адміністративним позовом до ДАБІ з вимогою скасувати наказ про анулювання дозволу на будівництво, посилаючись на те, що такий дозвіл, відповідно до закону, є чинним до моменту завершення будівництва.

Суд першої інстанції позов задовольнив. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове рішення, яким відмовив у задоволенні позову. Позивач не погодився з таким рішенням суду апеляційної інстанції та оскаржив його до касаційного суду.

Верховний Суд залишив касаційну скаргу позивача без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції  без змін. Колегія суддів КАС ВС погодилася з висновками апеляційного суду про те, що оскаржуваний наказ департаменту ДАБІ є правомірним та не підлягає скасуванню.

Суд виходив із того, що після отримання дозволу на будівництво проектну документацію об'єкта будівництва було скореговано, у результаті чого змінилися техніко-економічні показники (збільшилися площа забудови, будівельний об'єм, загальна площа, загальна площа квартир, висота будівлі, змінилася поверховість). Під час розгляду справи суди з’ясували, що скорегована проектна документація розроблена з порушенням вимог містобудівного законодавства, її окремі положення не відповідають містобудівним нормам та стандартам, а також що скорегована проектна документація не погоджена у встановленому порядку.

З огляду на наведене Верховний Суд сформулював правову позицію, відповідно до якої корегування проектної документації здійснюється шляхом внесення змін до затвердженого (схваленого) проекту будівництва на підставі завдання на корегування; скорегована проектна документація підлягає погодженню у встановленому законом порядку. При цьому у разі, якщо дозвіл на будівництво об’єкта виданий на підставі проектної документації, яка у подальшому була скорегована з порушенням вимог законодавства, такий дозвіл може бути анульований органом державного архітектурно-будівельного контролю у встановленому законом порядку. 

Постанова Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі №826/20177/16.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що КЦС ВС вказав на обов’язкові підстави застосування зустрічного забезпечення позову.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Заяць
    Олександр Заяць
    заступник голови Чернігівського окружного адміністративного суду
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
загрузка...