Перерахунок виплат Пенсійним фондом: постанова КАС ВС

16:44, 26 августа 2019
Верховний Суд до участі у справі в якості третіх осіб залучив Пенсійний фонд та Кабінет міністрів.
Перерахунок виплат Пенсійним фондом: постанова КАС ВС

Питання строків виплати доплат до пенсії за результатами проведеного перерахунку, тобто частини пенсії певної особи, а також розмірів такої доплати не охоплюються поняттям «порядок проведення перерахунку пенсії». Відповідний висновок міститься у рішенні КАС ВС по зразковій адміністративній справі № 160/3586/19 за позовом до Пенсійного фонду, передає ligazakon.net.

Згідно з позовними вимогами особа просила суд визнати протиправними дії відповідача, які полягають у зменшенні розміру пенсії за рахунок виплати з 5 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року 75 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії позивачеві з 5 березня 2019 року з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Верховний Суд до участі у справі в якості третіх осіб залучив Пенсійний фонд та Кабінет міністрів. Від ПФ надійшло пояснення, в якому, серед іншого, вказано, що з метою забезпечення виконання рішення місцевого суду звернувся до Мінсоцполітики та Мінфіну про виділення додаткових коштів у сумі 14,8 млрд грн на виплату перерахованих відповідно до п. 1 Постанови № 103 пенсій у розмірі 100% підвищення. Від Кабінету Міністрів пояснень не надійшло.

Верховний Суд позовні вимоги задовольнив.

Рішення суду мотивовано тим, що у зв'язку зі скасуванням п. 2 постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 2826/3858/18, яке залишено без змін рішенням адміністративного суду, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано. Отже, з 5 березня 2019 року пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 % суми підвищення пенсії.

Суд зауважив, що п. 1, 2 постанови Кабміну № 103 врегульовані строки виплати пенсій, а не порядок проведення перерахунку. У зв'язку з чим, питання строків виплати доплат до пенсії за результатами проведеного перерахунку, тобто частини пенсії особи, а також розмірів такої доплати не охоплюються поняттям «порядок проведення перерахунку пенсії».

Раніше «Судово-юридична газета» писала про рішення ВП ВС щодо порядку обчислення пені за прострочення аліментів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як депутати пояснювали, чому треба голосувати за судову реформу Зеленського та скорочувати ВС
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Евсиков
  Алексей Евсиков
  судья Высшего хозяйственного суда Украины
 • Иванна Иванюк
  Иванна Иванюк
  судья Зализнычного районного суда Львова
 • Василий Огурецкий
  Василий Огурецкий
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Вячеслав Хохуляк
  Вячеслав Хохуляк
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда