Як повернути гроші, незаконно списані банком: постанова суду

12:00, 8 сентября 2019
Банк може списати гроші без розпорядження клієнта лише на підставі рішення суду.
Як повернути гроші, незаконно списані банком: постанова суду

Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив скаргу клієнта банку про незаконне списання коштів з рахунка.

Згідно із постановою, чоловік ще у 2013 році уклав із банком договір про надання банківських послуг і відкрив картковий рахунок. У 2016 році на нього чоловіку перерахували 257 тис. грн як плату за продане авто. Наступного дня банк самостійно списав з рахунка 16 тис. грн як помилково зараховані кошти.

Банк посилався на те, що списання помилково зарахованих коштів без дозволу клієнта передбачене умовами договору. Під «договором» банк розумів пакет документів: анкету-заяву клієнта й Умови та Правила надання банківських послуг, які розміщені на сайті банку.

Статтею 1071 ЦК України визначено, що банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження. Грошові кошти можуть бути списані з рахунка клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених законом чи договором між банком і клієнтом.

Тож колегія суддів зауважила, що після зарахування грошей на рахунок чоловіка вони стали його власністю. Тому банк міг списати їх без розпорядження клієнта лише на підставі рішення суду, а також відповідно до вимог закону чи умов договору.

Як йдеться у постанові суду, Умови та Правила, розміщені на сайті банку, не підписані клієнтом. Матеріали справи не містять підтверджень, що він розумів саме ці умови, ознайомився та погодився з ними, коли підписував  заяву-анкету про приєднання до умов та Правил надання банківських послуг. Відтак, банк не довів, що між сторонами був укладений договір, за умовами якого клієнт  доручав йому списувати гроші з рахунка клієнта без його розпорядження.

З таких підтавав суд визнав дії банку неправомірними і повернув кошти чоловіку.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, коли банк має повернути вкладнику його кошти.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Светлана Хома
    Светлана Хома
    судья Хозяйственного суда Тернопольской области
  • Ирина Венедиктова
    Ирина Венедиктова
    председатель Комитета Верховной Рады Украины