Обов’язок надсилання копій судових рішень учасникам справи: позиція КАС ВС

14:34, 12 ноября 2020
Учасникам судового процесу, що не були присутні на судовому засіданні, копії судових рішень надсилаються протягом 2 днів із дня складення.
Обов’язок надсилання копій судових рішень учасникам справи: позиція КАС ВС

П’ятий апеляційний адміністративний суд оприлюднив позицію КАС ВС щодо обов’язку надсилання копій судових рішень учасникам справи. Інформація з’явилась у пресслужбі 5ААС.

Основні кейси:

— Ч. 1 та ч. 5 ст. 251 КАС України вказує, що учасникам, присутнім у засіданні, копії рішення вручаються негайно після проголошення. Водночас, учасникам судового процесу, що не були присутні на судовому засіданні, копії судових рішень надсилаються протягом 2 днів із дня складення.

— КАС ВС наголосив, що надзвичайно важливим в аспекті реалізації учасниками справи права на апеляційне / касаційне оскарження є дотримання судами попередніх інстанцій обов'язку щодо невідкладного вручення (надсилання) учасникам копій судового рішення, тобто доведення до них його змісту.

— Важливо, що перебіг строку подання скарги починається з дня проголошення рішення, а не з дня вручення копії судового рішення. Тому недотримання судом цього порядку може бути підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження з урахуванням інших фактичних обставин.

— Оприлюднення судового рішення в ЄДРСР не скасовує обов’язок суду видати копії судових рішень учасникам справи або надіслати копії судових рішень протягом двох днів, якщо останні не були присутні під час його проголошення.

— Судам необхідно перевіряти дотримання порядку надсилання копій судового рішення, встановлювати дату отримання копії судового рішення скаржником та надавати оцінку своєчасності подання учасником справи апеляційної чи касаційної скарги.

Із текстом постанови КАС ВС по справі № 404/262/19 (К/9901/7347/20) від 11 серпня 2020 року можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Велика Палата ВС відступила від висновку КГС щодо застосування статті 4 закону про судовий збір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Віра Фоміна
  Віра Фоміна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Зіновій Гавдик
  Зіновій Гавдик
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Віктор Данилишин
  Віктор Данилишин
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Сергій Клопот
  Сергій Клопот
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Василь Ключкович
  Василь Ключкович
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...