ЄСПЛ висловився щодо забезпечення неупередженості, коли в суді залишився один суддя

15:05, 17 ноября 2020
Суд продовжує чинити правосуддя допоки там працює бодай один суддя.
ЄСПЛ висловився щодо забезпечення неупередженості, коли в суді залишився один суддя

Суд продовжує чинити правосуддя допоки там працює бодай один суддя. Але в такому випадку неминуче постають питання упередженості, коли одному судді доводиться розглядати справи з одними і тими учасниками. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Михайло Миронов проти Росії» (заява № 58138/09).

В 2005 році Михайло Миронов придбав земельну ділянку в Гдовському районі Псковської області Росії, де головою району був його батько.

Через два роки прокурор області відкрив цивільне провадження проти М. Миронова про визнання продажу земельної ділянки недійсним. Також було відкрите кримінальне провадження проти батька за зловживання владою.

Мировий суддя відхилив цивільний позов, але в 2008 році Гдовський районний суд із суддею А., єдиним суддею, скасував це рішення, визнавши договір купівлі-продажу недійсним.

Кримінальне провадження також було передане на розгляд цьому суду і суддя А. відмовився від справи через свою попередню участь у цивільній справі. Серед інших причин свого відводу він зазначив, що вже висловив думку, що продаж земельної ділянки родичам обвинуваченого був незаконним.

Обласний суд скасував рішення по цивільній справі через процесуальні порушення (відсутність відповідача та його адвоката на слуханні). І справа знову потрапила до судді А.

Миронов вимагав відводу судді через упередженість. Тепер підставою стала відмова судді від розгляду кримінальної справи.

Але А. відхилив відвід і задовольнив вимоги прокурора.

Тоді М. Миронов звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на упередженість судді А. Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій.

Із текстом пресрелізу рішення ЄСПЛ у справі «Михайло Миронов проти Росії» (заява № 58138/09) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про позицію ЄСПЛ про те, чи є незарахування 8 років у СІЗО до терміну покарання порушенням права засудженого до довічного ув’язнення.

Додамо, ЄСПЛ вказав, коли два покарання за одну протиправну поведінку не порушують Конвенції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Джабурія
  Олександр Джабурія
  голова П'ятого апеляційного адміністративного суду
 • Анастасія Мороко
  Анастасія Мороко
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олена Шляхова
  Олена Шляхова
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
загрузка...