Киянам на замітку: незаконні забудови демонтують у столиці

22:50, 9 апреля 2019
У Києві будуть наводити порядки з будинками.
Киянам на замітку: незаконні забудови демонтують у столиці

У 2019 році департаментом міського благоустрою надано 13 доручень на демонтаж 21 прибудови до будинків. Зазначені прибудови є незаконними, адже не мають відповідної дозвільної документації, землевідведення тощо. Про це заявив керівник департаменту міського благоустрою Тарас Панчій, повідомляє 1News.

За його словами, у кожного будинку є паспорт фасаду, де зазначені усі архітектурні елементи та їх розміри. «Для належного зовнішнього вигляду Києва ми підготували проект рішення Київради щодо заборони добудов, зміни форми вікон і балконів та встановлення кондиціонерів на фасадах архітектурних пам’яток. Що стосується прибудов до перших поверхів будинків, то має бути підстава для заняття земельної ділянки. Після цього розробляються вихідні дані, розробляється проект, отримується дозвіл на початок будівельних робіт, відбуваються будівництво та введення в експлуатацію —ось шлях узаконення добудов на території Києва. І цього законного шляху, на жаль, не дотримуються більшість власників добудов. Проблема, з якою ми боремося, — це недобросовісні підприємці, які за гроші домальовують добудову у технічному паспорті будинку»,  повідомив Панчій.

У разі виявлення такої прибудови інспектор благоустрою вручає власникові припис із вимогою надати дозвільні документи на спорудження. Якщо дозвільна документація не надана протягом трьох днів, припис подається на розгляд робочої групи, що перевіряє наявність містобудівних умов, відведення земельної ділянки під будівництво, контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою, дозвіл на початок будівельних робіт. У разі відсутності таких документів робоча група приймає рішення щодо демонтажу прибудови власником своїми силами або за дорученням департаменту міського благоустрою силами КП «Київблагоустрій».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про судову практику у спорах, пов’язаних з самовільним будівництвом.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Заяць
    Олександр Заяць
    заступник голови Чернігівського окружного адміністративного суду
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
загрузка...