НАЗК викрило двох нардепів, які діяли у власних інтересах

11:40, 5 мая 2019
Нардепи підписали подання до КС щодо АРМА в умовах реального конфлікту інтересів.
НАЗК викрило двох нардепів, які діяли у власних інтересах

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило, що двоє нардепів - Дмитро Святаш та Ярослав Дубневич, реалізуючи депутатські повноваження, діяли у власних інтересах. Про це повідомляє прес-центр НАЗК.

Інформація про порушення нардепами надходили від журналістів, громадських організацій та активістів. Повідомлялось про можливу наявність конфлікту інтересів під час підписання депутатами конституційного подання від 10.07.2018 №16/18 про невідповідність Конституції України окремих положень КПК України та закону, який визначає повноваженняАРМА (ЗУ «Про Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»).

Національне агентство під час перевірки зібрало докази, які підтверджують, що депутати мали особисту зацікавленість у розгляді судом такого подання.

Так, було з’ясовано, що правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактом привласнення кредитних коштів АТ «УкрСиббанк», виготовлення та використання підроблених документів.

У рамках зазначеного розслідування накладено арешт та передано в управління АРМАнерухоме майно і корпоративні права низки підприємств, серед яких ТОВ «Легалплейс» та ТОВ «Укрбізнес ЛТД», засновником яких є дві юридичні особи: ТОВ «ФАВ-Україна» та компанія «Файмарк Рісорсиз Корп», Панама.

Кінцевим бенефіціарним власником першої є мати Дмитра Святаша.

Крім того, встановлено, що депутату видавались довіреності, згідно з якими він є повноважним представником другої компанії – «Файмарк Рісорсиз Корп», засновника ТОВ «Легалплейс» та ТОВ «Укрбізнес ЛТД», наділений повноваженнями керівника, неодноразово брав участь у загальних зборах учасників цих товариств та у прийнятті рішень, що стосувались діяльності зазначених товариств.

Щодо депутата Ярослава Дубневича було встановлено, що в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння понад 300 мільйонів кубічних метрів природного газу НАК «Нафтогаз України» було накладено арешт та передано в управління АРМА цілісні майнові комплекси «Новороздільська ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ», належні ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є безпосередньо депутат.

Вказані ситуації, за яких Національним агентством досліджувалось питання дотриманнядепутатами вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не були типовими, оскільки потребували доведення факту їх заінтересованості у визнанні неконституційними відповідних норм.

Таке визнання мало б наслідком припинення управління АРМА переданих йому активів та повернення їх власникам.

Подібний кейс вперше був предметом дослідження НАЗК, а підтвердження фактів реальними доказами стало можливим лише за плідної співпраці з АРМА, Нацполіцією та іншими державними органами.

В рамках перевірки Національне агентство звернулось до низки органів, проаналізувало матеріали реєстраційних справ товариств, які містять більше ніж 350 аркушів кожна, вивчило матеріали досудового розслідування.

Встановлені за результатами перевірки обставини свідчать, що зазначені особи вчинили дії та прийняли рішення в умовах реального конфлікту інтересів: користуючись наданими їм депутатськими повноваженнями щодо права на конституційне подання, разом з іншими народними депутатами України звернулися до Конституційного Суду України з конституційним поданням, щодо якого у них наявний приватний інтерес.

За відповідними фактами Національне агентство склало протоколи про адміністративні правопорушення за частиною 2 статті 172-7 КУпАП та направило їх до суду.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 14 протоколів стосовно заступника голови КМДА Вячеслава Непопа, а також внесло приписи двом головам облрад.

Також Національне агентство з питань запобігання корупції запросило 12 осіб, серед яких народні депутати, прокурори та посадовці, для надання пояснень за ознаками можливих адмінправопорушень.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталя Кузьменко
  Наталя Кузьменко
  суддя Херсонського окружного адміністративного суду
 • Світлана Яковлєва
  Світлана Яковлєва
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Ковальчук
  Тетяна Ковальчук
  суддя Господарського суду Чернівецької області
 • Марина Мишкіна
  Марина Мишкіна
  суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...