Подорожчання тарифу на сміття: киянам дали важливе роз’яснення

07:45, 15 мая 2019
Із 6 травня тариф на сміття підвищився.
Подорожчання тарифу на сміття: киянам дали важливе роз’яснення

КМДА підвищила тарифи на послуги підприємства, що займається вивезенням та утилізацією твердих побутових відходів. Із 6 травня тарифи на ці послуги для усіх категорій споживачів збільшилися на 21 гривню за 1 кубічний метр. Але, фактично, ціна підвищується саме на утилізацію, а не на вивезення. Таке повідомив голова громадської ініціативи «Європейський вибір Києва», голова асоціації житлових будинків «Житлосвіт» Олег Матійців, передає kyivtv.com.ua.

«1 травня перехідними положеннями закону України «Про житлово-комунальні послуги» регулятора – НКРЕКУ – позбавлено права встановлювати ціни і тарифи на вивезення і утилізацію твердих побутових відходів. На сьогодні запроваджується конкурентне середовище. Тобто ОСББ або інша керуюча компанія у будинку може напряму обирати ту чи іншу компанію, яка надає зазначені послуги», – повідомив він.

Матійців зауважив, перехідні положення вступили в дію терміном 1 рік. У цей термін співвласники багатоквартирних будинків повинні прийняти рішення, хто їм вивозить сміття і за якою ціною.

Тобто, за словами експерта, коли говорять, що ціна підвищилась, то слід розуміти, що вона підвищилася на утилізацію, і не підвищилася за вивіз. А вивіз співвласники будинків можуть зробивши дешевшим, у залежності від того, хто вивозитиме сміття.

На переконання О.Матійціва, підвищення ціни надасть можливість почати будувати заводи по утилізації сміття.

«Коли такий завод вже буде побудовано, то сміття буде дешевшим. Є країни, де сміття не вартує нічого. Його, навпаки, у населення купують», – зазначив він.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Київській міській раді запропонували істотно посилити відповідальність для тих, хто смітить у недозволених місцях.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юлія Іваненко
  Юлія Іваненко
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Ольга Калашнікова
  Ольга Калашнікова
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ірина Літвінова
  Ірина Літвінова
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ольга Рябцева
  Ольга Рябцева
  суддя Господарського суду Київської області
загрузка...