Майбутнє держреєстраторів: у Раді висунули законопроект про рейдерство

17:30, 22 мая 2019
Рейдерство сьогодні є серйозною проблемою для бізнесу, зокрема аграріїв.
Майбутнє держреєстраторів: у Раді висунули законопроект про рейдерство

У Верховній Раді оприлюднили чергову ідею щодо боротьби з рейдерством.

Як визнає автор проекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності державних реєстраторів» (№10293), рейдерство сьогодні є серйозною проблемою для бізнесу, зокрема аграріїв. Причому за останні 5 років кількість рейдерських захоплень постійно зростає. Про це повідомляє «Закон і Бізнес».

За даними Генеральної прокуратури, якщо у 2014 році було зафіксовано 234 захоплення, то у 2017-му — вже 414. Найбільше їх зареєстровано в столиці та області — 397 атак за 5 років. І це лише ті, що знайшли відображення в статистиці ГПУ.

Як одну з дуже поширених ситуацій депутат називає залучення до злочинних схем, свідомо чи несвідомо, держреєстраторів. Однак відповідальність останніх за проведення таких дій, встановлена в Кодексі про адміністративні правопорушення, є незначною — розміри штрафів становлять від 3400 до 8500 грн.

Відтак, нардепи пропонують підняти розмір штрафів хоча б утричі — до 25500 грн. Тоді держреєстратори, мовляв, замисляться, чи варто виконувати забаганки злочинців, які отримують мільйонні прибутки на таких оборудках.

Скоріш за все, такий розмір штрафів не зупинить шахраїв, але стане перешкодою на злочинному шляху.

Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, що на пленарному засіданні Верховної Ради розглянуть проект закону №8602 «Про публічні електронні реєстри».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
КСУ: не можна ставити виконання судового рішення в залежність від майнового стану особи
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Оксана Дмитриева
    Оксана Дмитриева
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Екатерина Широкая
    Екатерина Широкая
    судья Высшего антикоррупционного суда