Як облаштувати пандус при вході до будинку: пояснення Мінрегіону

11:25, 12 июля 2019
Для облаштування пандуса біля житлового будинку не потрібно збирати підписи про згоду всіх мешканців.
Як облаштувати пандус при вході до будинку: пояснення Мінрегіону
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які набрали чинності 1 квітня 2019 року, впроваджують обов’язкове влаштування безперешкодного доступу для всіх маломобільних груп населення, у тому числі людей з інвалідністю. Зокрема, введені чіткі обов'язкові параметри влаштування безпечних пандусів при будівництві або реконструкції житлових і громадських об’єктів. Про це йдеться на сайті Кабміну.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе наголосив, що для облаштування пандуса біля житлового будинку не потрібно збирати підписи про згоду всіх інших мешканців.

За словами замміністра, у раніше збудованих будинках, де є пандуси, в більшості випадків вони зроблені неправильно і користуватися ними дуже незручно або навіть неможливо.

«Нещодавно я провів опитування на своїй сторінці у FB, бажаючи дізнатися, чи в житлових будинках є пандуси. Результат виявився майже 50/50. Тобто в половині будинків пандуси є. Але більшість з них неякісні, незручні та зроблені аби як. Саме тому зараз у будівельних нормах ми прописали всі необхідні технічні параметри та навели візуальні приклади, якими мають бути правильні пандуси. ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» є обов’язковими до виконання», — зазначив Парцхаладзе.

Він також навів обов’язкові вимоги до влаштування безпечного та правильного пандуса:

  1. Безпечний нахил зовнішнього пандуса не може перевищувати 8%, внутрішнього — 10-12%.
  2. Максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м.
  3. Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше 1,5 м.
  4. Ширина пандуса повинна бути в просвіті за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним — 1,8 м.
  5. Зовнішній пандус повинен мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,9 м. Поручень до опори має кріпитися знизу (не допускається бокове кріплення).
  6. Поверхня пандуса повинна бути шорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, Мінрегіон висунув вимоги до паркомісць для осіб з інвалідністю.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде