Суддя ОАСК розповів про судову практику оскарження податкових перевірок і рішень

19:28, 2 декабря 2019
Суди в цій категорії спорів перевіряють низку питань.
Суддя ОАСК розповів про судову практику оскарження податкових перевірок і рішень

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Пащенко розповів учасникам Legal High School про судову практику оскарження податкових перевірок і рішень, прийнятих у результаті таких перевірок, передає офіційний сайт ОАСК.

Він наголосив, що суди в цій категорії спорів перевіряють низку питань, зокрема, наскільки правомірно був оформлений податковий запит. Проілюструвавши це кейсом із судової практики, де запит був визнаний таким, що складений з порушеннями, Костянтин Пащенко підкреслив, що суд аналізує дані для направлення запитів, і, якщо в запитах не було підстав для отримання податковим органом відповідної інформації, то це може стати підставою для визначення такого запиту з порушенням.

«Виходячи із судової практики, сам акт перевірки не може бути предметом спору. Предметом спору можуть бути обставини її призначення, дії перевіряючих при її проведенні, і результат у вигляді податкового повідомлення-рішення. Вимоги до запиту визначені статтею 73 Податкового кодексу України», — зазначив спікер.

Костянтин Пащенко звернув увагу слухачів LHS на той факт, що насправді є випадки некоректного отримання повідомлень/запитів/наказів.

Суддя також підкреслив, якщо запит не отримано через те, що сторона вчасно його не забрала на пошті, то цей факт не захищає її від негативних наслідків та не дозволяє затягувати процес.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, які штрафи загрожують за неподання декларації та несплату ПДВ.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реорганізація Національної академії прокуратури та новий порядок підготовки прокурорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Галина Момонт
  Галина Момонт
  судья Кировоградского окружного административного суда
 • Игорь Бенедисюк
  Игорь Бенедисюк
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Андрей Черногуз
  Андрей Черногуз
  судья Хозяйственного суда Киевской области