В Україні створили тест-систему для діагностики коронавірусу

15:43, 20 марта 2020
Тест-система не підпадає під патентну охорону закордонних тест-систем і готується до випуску на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
В Україні створили тест-систему для діагностики коронавірусу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В січні 2020 року, одразу після появи інформації про епідемію нового коронавірусу в провінції Хубей Китайської народної республіки, вчені Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за завданням Ради національної безпеки і оборони України почали роботу над створенням вітчизняних тест-систем для діагностики коронавірусу 2019-nCoV. За цей час в Інституті вдалося провести дизайн і синтез 4-х нуклеотидних праймерів, які відповідають найбільш специфічним послідовностям в геномі даного вірусу. Про це інформує офіційний сайт НАН України.

«На даний час розроблена в НАН України тест-система, яка не підпадає під патентну охорону закордонних тест-систем, готується до випуску на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

Слід також додати, що постановою Президії НАН України від 11.03.2020 № 90 створено робочу групу з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, до якої увійшли провідні вітчизняні вчені.

Крім того, раніше в Національній академії наук України розроблено і впроваджено низку препаратів для використання у медичній практиці, зокрема із противірусною дією. Одним із таких препаратів є Аміксин – імуномодулятор і противірусний засіб. Він стимулює утворення в організмі α-, β-, γ-інтерферонів, підсилює антитілоутворення, знижує ступінь імуносупресії відносно широкого спектра вірусних інфекцій. Зокрема доведено його високу противірусну активність до вірусів – збудників: грипу (зокрема високопатогенного пташиного грипу H5N1), гострих респіраторних захворювань, гепатитів, герпесу тощо», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Івано-Франківську від коронавірусу померла жінка.

Також українцям повідомили корисні контакти для звернень під час карантину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Богдан Гриновецький
    Богдан Гриновецький
    голова Івано-Франківського апеляційного суду
  • Ігор Смолій
    Ігор Смолій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва