У Слов’янську бізнесмен відмовився закривати магазин на карантин: справу розгляне суд

18:30, 20 марта 2020
Підприємець продовжив продавати будматеріали у магазині після проголошення карантину.
У Слов’янську бізнесмен відмовився закривати магазин на карантин: справу розгляне суд
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

19 березня 2020 року до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал за статтею 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності гр. Г. за порушення правил карантину. Справу призначено до розгляду. Матеріали будуть розглянуті в межах процесуальних строків. Про це інформує прес-центр суду.

Так, 19 березня 2020 року працівниками Слов’янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області було складено  протокол про адміністративне правопорушення стосовно гр. Г., який здійснював підприємницьку діяльність, а саме реалізовував будівельні товари у магазині «Євростандарт», що розташований у м. Слов’янську, був відчинений та знаходився у вільному доступі для громадян.

Звертаємо увагу, що Верховна Рада України ухвалила Закон, спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусу (COVID-19). Законодавець ввів адміністративну, а також посилив кримінальну відповідальність за порушення карантину та умисне зараження.

Адміністративна відповідальність

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею № 44-3.

Вона передбачає відповідальність за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних норм і правил, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування.

Зокрема, за самовільне залишення місця обсервації, функціонування всупереч заборонам розважальних закладів, ресторанів, проведення масових заходів тощо.

Це стосується як простих громадян, так і бізнесу (зокрема керівників підприємств).

Санкція за порушення – штраф у розмірі:

 • для громадян – від 17 тис. до 34 тис. грн.;
 • для посадових осіб – від 34 тис. до 170 тис. грн.

Кримінальна відповідальність

Порушення санітарних правил і норм, що призвело до поширення захворювання або створило загрозу поширенню, є кримінально караним (ст. 325  (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України). Таке порушення правил може виражатись у діях, зазначених вище.

Законодавець істотно посилив покарання за даний злочин. Відтепер, санкція передбачатиме штраф у розмірі від 17-51 тис. грн. або позбавлення волі на строк до 3 років.

У випадку, якщо такі дії спричинять загибель людей або інші тяжкі наслідків, особі буде загрожувати покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Звертаємо увагу, що за цей злочин можуть притягнути як звичайних громадян, так і посадових осіб (у тому числі керівників підприємств).

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що суд виніс перше рішення у справі за порушення правил карантину.

Також поліція склала більше 400 протоколів і відкрила 6 кримінальних проваджень за порушення правил карантину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталія Коломієць
  Наталія Коломієць
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Андрій Коротких
  Андрій Коротких
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду