В Україні запровадять новий вид військової служби

20:18, 23 июля 2020
Уряд розгляне два законопроекти, які передбачають переформування військкоматів, новий підхід у службі резервістів та пільгове оподаткування ФОПів.
В Україні запровадять новий вид військової служби
Офіс Президента України

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками Ради резервістів Збройних сил України обговорив зміни у військовому резерві. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Зеленський звернувся до присутніх з пропозицією детально обговорити подані ним законодавчі ініціативи, які безпосередньо стосуються резервістів. Зокрема, йдеться про проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань вдосконалення забезпечення організації виконання військового обов'язку в особливий період».

«Головна мета законодавчих змін – створення умов, коли бойовий і професійний досвід резервістів можна буде максимально використати. Перший документ передбачає переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до європейських підходів. Також пропонується запровадити новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з-поміж резервістів у особливий період, яка передбачає можливість їх призову в особливий період без оголошення мобілізації на строк до шести місяців. Це відбуватиметься за рішенням Верховного Головнокомандувача Збройних сил України. Другий законопроект передбачає пільгове оподаткування фізичних осіб-підприємців у разі їхнього призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів у особливий період. На весь час такої служби вони звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб», – йдеться у повідомленні.

Обидва законопроекти розроблені Міноборони.

Варто зазначити, що Рада резервістів два роки працювали над розробкою поправок до нормативно-правової бази.

Нагадаємо, Рада була створена в січні 2018 року та складається на 100% з учасників бойових дій і резервістів за контрактом.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала про розтрату військовим понад 2 млн гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Оксана Мазурок
  Оксана Мазурок
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Роман Борисюк
  Роман Борисюк
  заместитель председателя Житомирского апелляционного суда
 • Анна Шевченко
  Анна Шевченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Лариса Марьенко
  Лариса Марьенко
  судья Харьковского окружного административного суда
загрузка...