Право на допомогу по частковому безробіттю (з працівників) мають ті, які втратили частину заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку зі зупиненням (скороченням) діяльності. Тобто ті, що є у переліку, зазначеному в наказі про зупинення (скорочення) діяльності, у яких звичайний робочий графік під час карантину став містити меншу кількість робочих годин. Саме за ці втрачені години працівник і отримує допомогу. Але максимальний розмір такої допомоги не може перевищувати розмір мінімальної зарплати (зараз 5000 грн) в місяць. Про це повідомляє портал «Дебет-Кредит».
Крім цього, зараз на таку допомогу можуть претендувати працівники:
Так, оплачувані відпустки в цей перелік не увійшли. Тому ті працівники, яким роботодавець надав оплачувані відпустки під час карантину, допомогу по частковому безробіттю за час таких відпусток не отримують.
У листі від 26.08.2020 р. №8076/0/290-20 Мінсоцполітики роз’яснює, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається працівникам у формі компенсації втраченого заробітку за період, коли вона не працювала у зв’язку з незалежними від неї обставинами.
Відповідно до статей 22 та 25 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах надаються застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання в неї страхового випадку та за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно.
Згідно зі зазначеним лікарняні, декретні та допомога по частковому безробіттю є компенсацією застрахованій особі втраченого заробітку в разі настання відповідних обставин (страхового випадку). Одночасна їх виплата законодавством не передбачена.
Отже, у період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами допомога по частковому безробіттю не надається. Натомість здійснюється виплата допомоги з тимчасової непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами у порядку та на умовах, визначених законом.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що ВП ВС відхилила апеляційну скаргу колишнього судді, який вимагав змінити формулювання причин звільнення.
Також в Україні посилили контроль за оформленням трудових відносин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.