Стало відомо, чи виплачується допомога по частковому безробіттю, якщо працівник захворів

13:00, 15 сентября 2020
Якщо під час карантину роботодавець вирішив скоротити або зупинити свою діяльність, його працівники мають право на допомогу по частковому безробіттю.
Стало відомо, чи виплачується допомога по частковому безробіттю, якщо працівник захворів

Право на допомогу по частковому безробіттю (з працівників) мають ті, які втратили частину заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку зі зупиненням (скороченням) діяльності.  Тобто ті, що є у переліку, зазначеному в наказі про зупинення (скорочення) діяльності, у яких звичайний робочий графік під час карантину став містити меншу кількість робочих годин. Саме за ці втрачені години працівник і отримує допомогу. Але максимальний розмір такої допомоги не може перевищувати розмір мінімальної зарплати (зараз 5000 грн) в місяць. Про це повідомляє портал «Дебет-Кредит».

Крім цього, зараз на таку допомогу можуть претендувати працівники:

 • які отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);
 • які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на час карантину.

Так, оплачувані відпустки в цей перелік не увійшли. Тому ті працівники, яким роботодавець надав оплачувані відпустки під час карантину, допомогу по частковому безробіттю за час таких відпусток не отримують.

Ситуація з лікарняними та декретними

У листі від 26.08.2020 р. №8076/0/290-20 Мінсоцполітики роз’яснює, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається працівникам у формі компенсації втраченого заробітку за період, коли вона не працювала у зв’язку з незалежними від неї обставинами.

Відповідно до статей 22 та 25 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах надаються застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання в неї страхового випадку та за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно.

Згідно зі зазначеним лікарняні, декретні та допомога по частковому безробіттю є компенсацією застрахованій особі втраченого заробітку в разі настання відповідних обставин (страхового випадку). Одночасна їх виплата законодавством не передбачена.

Отже, у період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами допомога по частковому безробіттю не надається. Натомість здійснюється виплата допомоги з тимчасової непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами у порядку та на умовах, визначених законом.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що ВП ВС відхилила апеляційну скаргу колишнього судді, який вимагав змінити формулювання причин звільнення.

Також в Україні посилили контроль за оформленням трудових відносин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа системи оплати праці державних службовців: коментар голови НАДС
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Елена Кунец
  Елена Кунец
  судья Сумского окружного административного суда
 • Юлия Бойченко
  Юлия Бойченко
  судья Запорожского окружного административного суда
 • Сергей Балац
  Сергей Балац
  судья Хозяйственного суда Киева
загрузка...