Нереалізований потенціал України становить 1 трлн доларів: представлено результати державного аудиту

11:25, 6 ноября 2020
Показники аудиту економіки України ляжуть в основу створення Національної економічної стратегії до 2030 року.
Нереалізований потенціал України становить 1 трлн доларів: представлено результати державного аудиту
www.president.gov.ua

Уряд представив аудит економіки України, на основі якого буде розроблено Національну економічну стратегію України до 2030 року. У презентації взяв участь Президент України Володимир Зеленський, повідомляє ОПУ.

Як зазначив Зеленський, мета аудиту – не призначення винних в особі попередників, а аналіз комплексів, які сковували рух країни вперед і зараз мають піти в минуле.

На основі аудиту та векторів буде створена Національна економічна стратегія до 2030 року, яка має стати не декларацією, необов’язковою для виконання, а головним планом та дорожньою картою для всіх гілок влади України.

Представляючи результати аудиту, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що нереалізований потенціал нашої країни становить 1 трлн дол. США. І завданням влади є його реалізація. Це стало зрозуміло після оцінки природного, географічного та людського потенціалу України.

За словами очільника уряду, нереалізований потенціал лише української землі становить 85 млрд дол., надр – 409 млрд дол., води – 12 млрд дол., а лісів – 40 млрд дол. Нереалізований потенціал географічного розташування України оцінюється у 407 млрд дол.

Згідно з аудитом, за роки незалежності Україна демонструвала значно нижчі темпи економічного зростання, ніж країни Центральної Європи. Це позначилося на добробуті населення, зокрема рівень ВВП з 1996 року зріс на 85%, водночас у Центральній Європі цей показник становив 125%. У перерахунку на одну особу ВВП нині в Україні у 5,2 разу нижчий за середньоєвропейський.

З 1991 року Україна втратила значну частину технологічної промисловості та високомаржинального сільського господарства, натомість було нарощено сферу послуг з низькою доданою вартістю.

Є проблеми з трудовими ресурсами. Згідно з аудитом, у нашій країні неофіційно працевлаштовано 3,3 млн осіб. Україна також програє у продуктивності праці – показник валової доданої вартості на одного працівника в 5,5 раза нижчий, ніж у Центральній Європі.

Низька продуктивність праці частково пов'язана з недостатніми інвестиціями – частка інвестицій в основний капітал у ВВП України становить 18% (для порівняння у Центральній Європі цей показник – 22%).

Як зазначив Прем’єр-міністр, на основі цих даних були визначені економічні вектори, які зможуть забезпечити відновлення та майбутнє зростання економіки України.

Так, за 29 років, коли вільне розпорядження землею було обмежене, у держави зникло понад 5 млн гектарів. Після запуску ринку землі за 10 років український ВВП додатково отримає до 85 млрд дол.

В Україні є понад 12,1 тис. тільки розвіданих родовищ корисних копалин, і лише 4,6 тис. з них, тобто фактично третина, розробляються. Збільшення видобутку корисних копалин дасть змогу створити основу для виготовлення високотехнологічної продукції з доданою вартістю.

За рахунок підтримки експорту й торговельної дипломатії є можливість наростити товарний експорт на Схід, до країн Африки та Латинської Америки й далі.

Сьогодні тактичне завдання для Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості – за наступний рік забезпечити нові експортні контракти на 1 млрд дол.

Інвестиційний потенціал України оцінюється в 63 млрд дол. Тому серед визначених векторів – створення сприятливого бізнес-клімату та відновлення довіри до влади, ключові секторальні ініціативи, функціональні та наскрізні ініціативи.

«Уряд визначив 30 пріоритетних проєктів до 2030 року. Це вектори, які ляжуть в основу нашої довготермінової стратегії розвитку», – зазначив Денис Шмигаль.

Зазначається, що до розробки Національної економічної стратегії – 2030 залучені експерти, представники влади та бізнесу, науковці, провідні українські аналітичні центри (think tanks), міжнародні аналітики, народні депутати, бізнес-асоціації.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що проведено перший в історії України аудит Верховної Ради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Тарас Бисага
  Тарас Бисага
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Лариса Татарчук
  Лариса Татарчук
  голова Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Олена Осіпова
  Олена Осіпова
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Антон Рупак
  Антон Рупак
  суддя Вінницького апеляційного суду
 • Любов Стас
  Любов Стас
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...