Лікарня — це не санаторій: Степанов назвав чотири підстави госпіталізації хворих на коронавірус

19:51, 15 ноября 2020
У кожній лікарні є внутрішньолікарняна інфекція, й без наявних показів до госпіталізації пацієнту безпечніше лікуватися вдома.
Лікарня — це не санаторій: Степанов назвав чотири підстави госпіталізації хворих на коронавірус

Госпіталізація пацієнтів із підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19 відбувається виключно за медичними показаннями. На цьому під час щоденного брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Важливо нарешті усвідомити, що у нас немає поняття «хочу госпіталізуватися». Лікарня – це не санаторій. Для госпіталізації є низка показань. Усі вони вказані у Стандартах надання медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», які розроблені кращими лікарями країни та затверджені МОЗ», – наголосив  Степанов.

Госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим з підозрою чи підтвердженим COVID-19 у разі наявності щонайменше однієї з перелічених ознак: частота дихання менша ніж 10 або більша ніж 30 дихальних рухів; сатурація під час вимірювання пульсоксиметром нижча ніж 92%; порушення свідомості (за шкалою AVPU все, крім А); пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність) в стадії декомпенсації.

Міністр також зауважив, що у кожній лікарні є внутрішньолікарняна інфекція, й без наявних показів до госпіталізації пацієнту безпечніше лікуватися вдома.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що МОЗ використало лише третину коштів із «ковідного» фонду. 

Нагадаємо, голова МОЗ Максим Степанов назвав ситуацію з коронавірусом в Україні «близькою до катастрофи» та повідомив, що у разі її погіршення лікарі будуть «сортувати» хворих.

Додамо, що глава МОЗ заразився коронавірусом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталя Мартюхіна
    Наталя Мартюхіна
    суддя Східного апеляційного господарського суду
  • Сергій Антонік
    Сергій Антонік
    суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...