У Києві створять єдиний протитуберкульозний заклад – КМДА

19:00, 24 февраля 2021
Заклад матиме статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру.
У Києві створять єдиний протитуберкульозний заклад – КМДА
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Центр планують створити шляхом приєднання протитуберкульозних лікарень і диспансерів до КНП «Фтизіатрія». Планується, що він надаватиме і координуватиме протитуберкульозну медичну допомогу населенню столиці. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Зазначається, що реорганізація протитуберкульозної служби передбачає перерозподіл штатних посад адміністративно-управлінського персоналу, лабораторної, рентгенологічної, господарської та інших служб, а також централізацію низки лабораторних досліджень, що дозволить підвищити якість надання медичної допомоги та знизить витрати.

У Департаменті охорони здоров’я повідомляють, що існуюча в Києві модель фтизіатричної служби в нинішньому вигляді довела свою неефективність як за медичними, так і за економічними складовими. Це знижує ефективність впровадження заходів державних і регіональних програм та не дозволяє раціонально використовувати кадрові та матеріальні ресурси.

Директор департаменту Валентина Гінзбург, зауважує, що зараз пацієнт не отримує медичну допомогу того якісного рівня, який сьогодні має бути йому забезпечений.

«На сьогодні в столиці при проєктній потужності туберкульозних закладів 680 ліжок, фактично функціонує 330 – тобто менше ніж половина. При цьому їхня завантаженість складає 14%», - наголосила Валентина Гінсбург.

«Для утримання такої кількості вільних ліжок, при такій невеликій кількості пацієнтів, керівники збільшують терміни перебування хворих у стаціонарі. І небезпека тут полягає головним чином навіть не в тому, що матеріальні ресурси використовуються нераціонально. Такий підхід до пацієнтів, які мають отримувати лікування амбулаторно, а залишаються в лікарні, призводить до хіміорезистентного туберкульозу (коли хворі не чутливі до 1 і більше протитуберкульозних препаратів). Простими словами – робить цю хворобу складно виліковною або невиліковною взагалі», – пояснила Валентина Гінзбург.

Так, за статистикою, показник хіміорезистентного туберкульозу щороку збільшується. Якщо в 2017 він складав 54%, то сьогодні це вже 70%.

Ще одна проблема, яку назвали в департаменті – недофінансування протитуберкульозних закладів. З 1 квітня 2020 року всі вони уклали угоди з НСЗУ і надають медичні послуги за Програмою медичних гарантій. Та за умови обмеженого переліку цих послуг, фінансування отримано на рівні лише 45% від потреби. За рахунок об’єднання буде повністю погашено дефіцит коштів, що дозволить зберегти мережу протитуберкульозних закладів у місті Києві.

«Важливо зазначити, що з 1 квітня 2021 року НСЗУ укладає договір щодо надання медичних послуг лікування туберкульозу за підвищеним тарифом (коефіцієнт 1,4) із виключно єдиним закладом – регіональним фтизіопульмонологічним центром. Таким чином, створення такого центру в столиці надасть змогу отримувати збільшене фінансування всім стаціонарам та диспансерам, які до нього увійдуть», – наголосила Валентина Гінзбург.

Тож, очевидно, що створення фтизіопульмонологічного центру дозволить забезпечити раціоналізацію витрат на утримання закладів та ефективне використання наявних кадрових та матеріальних ресурсів, збереження робочих місць та покращення якості надання спеціалізованої медичної допомоги на стаціонарному та амбулаторному етапах.

«У результаті виграє, в першу чергу, пацієнт, тому що отримуватиме стандартизовану медичну допомогу, якість якої контролюватиметься однаково суворо, незалежно від того, до якого саме з чотирьох закладів столиці хворий звернувся», – підсумувала Валентина Гінзбург.

Раніше «Судово-юридична газета» розповіла, чи можна особу примусово госпіталізувати до психіатричного закладу: позиція ВС.

Окрім того, ми повідомляли, що до кінця березня у відділеннях екстреної медичної допомоги запрацює нове обладнання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Литвиненко
    Олександр Литвиненко
    секретар Ради національної безпеки і оборони України
  • Наталя Бжассо
    Наталя Бжассо
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Володимир Біоносенко
    Володимир Біоносенко
    голова Миколаївського окружного адміністративного суду
  • Василь Кузь
    Василь Кузь
    суддя Франківського районного суду м. Львова
  • Тетяна Фетісова
    Тетяна Фетісова
    суддя Черкаського апеляційного суду