Е-лікарняний в Україні: Михайло Федоров повідомив, як працює система

12:13, 10 июня 2021
За словами міністра цифрової трансформації, ні ПФУ, ні роботодавець не знатимуть діагнозу пацієнта.
Е-лікарняний в Україні: Михайло Федоров повідомив, як працює система
Джерело фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров після брифінгу про запровадження електронних лікарняних зазначив, що цифровізація лікарняних збереже Україні мільярди гривень та сприятиме знищенню корупційних зловживань у цій сфері. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Лікарняні — одна з найпопулярніших послуг в Україні: близько 5,5 мільйонів людей користуються нею щороку. Відтепер медичний висновок про тимчасову непрацездатність доступний в електронній формі. Цифровізація послуги матиме значний антикорупційний ефект, заощадить час і лікарю, і пацієнту. Це один із найважливіших кроків для режиму paperless у медичній та соціальній сферах.

Щороку за листками непрацездатності з державного бюджету виплачується понад 18 мільярдів гривень. Частина з яких необґрунтовано видані. Цифровізація лікарняних збереже Україні мільярди гривень, сприятиме знищенню корупційних зловживань у цій сфері. І найголовніше — перетворить державу на комфортний сервіс, який дійсно полегшує життя кожному. Цього тижня МОЗ разом із НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ, ФССУ та Мінцифрою запровадили масштабні зміни і перевели послугу отримання лікарняних в онлайн.

Спрощуємо процес. Після обстеження пацієнта лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його власним КЕПом. Людина одразу ж отримує про це сповіщення. За декілька секунд інформація звідти потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду — і вам приходить друге сповіщення. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким будуть нараховані виплати. Кожен документ можна перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

До того ж ні ПФУ, ні роботодавець не знатимуть діагноз пацієнта. Як це було раніше. Відкритою буде інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Дбаємо про захист медичних даних українців.

Цифровізація дозволяє людям отримувати необхідні документи та дозволи онлайн — без паперів, черг та корупції. Після захворювання, щоб закрити лікарняний, вам уже не потрібно їхати за підписом лікаря до медзакладу, стояти зі зниженим імунітетом у черзі з іншими пацієнтами, які мають явні ознаки захворювання. Лікарняний закривається автоматично останнього дня захворювання, якщо немає потреби його продовжувати.

Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних — медичні заклади поступово почнуть формувати електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади видаватимуть е-лікарняні», — зазначив він.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Президент доручив визначити точні строки виплат за карантин, лікарняних та декретних.

Додамо, що Зеленський підписав закон про відновлення виплати лікарняних.

Також ми писали, як працюють нові правила оформлення е-лікарняних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Роксолана Качур
  Роксолана Качур
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Костянтин Притула
  Костянтин Притула
  суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду
 • Вадим Андрухів
  Вадим Андрухів
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олександр Сивокозов
  Олександр Сивокозов
  голова ради приватних виконавців Дніпропетровської області