Які особливості успадкування житла й землі в Україні для іноземців

16:40, 20 июля 2021
У Мін'юсті пояснили, як правильно отримати право власності на будинок і ділянку іноземцям.
Які особливості успадкування житла й землі в Україні для іноземців
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Якщо за життя спадкодавець не приватизував земельної ділянки, на якій розміщено житловий будинок та господарські будівлі і споруди, то до спадкоємців у порядку спадкування переходить право власності на будівлі і споруди, однак щодо земельної ділянки – право користування, – пояснює Мін'юст.

Для отримання права власності на таку ділянку незалежно від громадянства необхідно, щоб за життя спадкодавець набув право власності на присадибну земельну ділянку.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв її, якщо протягом визначеного законом строку він не заявив про відмову від неї.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати особисто нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у 6️ місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та майнові права, які обтяжені, та нерухоме й інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.

Також «Судово-юридична газета» пояснювала, коли договір оренди землі вважається укладеним.

Раніше ми розповідали, що сплата орендної плати в більшому розмірі не надає права на повернення цих сум у розумінні статті 1215 ЦК: ВС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде