Пропустили строк для реєстрації народження дитини: що робити

14:03, 1 августа 2021
Якщо строк реєстрації народження дитини пропущено без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність.
Пропустили строк для реєстрації народження дитини: що робити

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Львів нагадало, що батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів, зареєструвати народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так і інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Однак, трапляються випадки коли батьки за місяць не встигають зареєструвати малюка. Що ж робити у такому разі?

Якщо строк реєстрації народження дитини пропущено без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн. Працівники відділу ДРАЦС складуть відповідний протокол про порушення. Але, якщо виникають непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи - наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС, тоді зареєструвати малюка вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення.

У разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження – це можна зробити за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого працівника закладу охорони здоров’я, у якому народилася або на цей час перебуває дитина.

Необхідні документи:

- медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;

- паспорта або паспортні документи, що посвідчують особи батьків;

- документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).

Зареєструвати народження дитини, яка досягла одного року і більше до досягнення нею 16 років можна за місцем її проживання на загальних  підставах.

Окрім інших документів, обов'язково необхідно подати медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та довідку з місця її проживання.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховний Суд розповів про визначення розміру аліментів.

Також ми інформували, чи потрібен дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина.

Крім того, ми повідомляли, що робити, якщо пропустили строк для реєстрації народження дитини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Гончарова
  Ірина Гончарова
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Олексій Симоненко
  Олексій Симоненко
  заступник Генерального прокурора України
 • Армен Бегунц
  Армен Бегунц
  суддя Другого апеляційного адміністративного суду
загрузка...