Україна створить нові залізничні термінали на кордонах з кількома країнами

22:00, 19 мая 2022
В Мінінфраструктури очікують, що в співпраці з європейськими партнерами збільшать перевезення вантажів залізницею хоча би на 50% від довоєнного рівня.
Україна створить нові залізничні термінали на кордонах з кількома країнами
Джерело фото: acebook.com/oleksandr.kubrakov

Російська військова агресія призвела до трикратного падіння обсягів перевезень в Україні. Для запобігання світовій продовольчій кризі та порятунку українського експорту Міністерство інфраструктури та ключові підприємства напрацьовують рішення для відновлення ланцюгів постачання товарів.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час засідання Комітету Європарламенту з питань транспорту та туризму (TRAN).

«Велику увагу приділяємо збільшенню транспортного потенціалу залізничного сполучення. Для збалансування довоєнних обсягів експорту нами уже заплановано в найближчий рік створити додаткові залізничні термінали на стиках із Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією», - сказав Кубраков.

Очікуємо, що в співпраці з європейськими партнерами збільшимо перевезення вантажів залізницею хоча би на 50% від довоєнного рівня.

За його словами, в співпраці з європейськими партнерами Україна зможе збільшити перевезення вантажів залізницею мінімум на 50% від довоєнного рівня.

«Це особливо важливо, враховуючи залежність світових ринків від українського агроекспорту», - зазначив очільник Мінінфраструктури.

Наразі основний обсяг експорту продукції з високою доданою вартістю відбувається через автомобільні пункти пропуску. Багато країн-партнерів вже впровадили бездозвільний проїзд автомобільним транспортом. Цю ініціативу вже підтримало 12 країн ЄС та скасували двосторонні та транзитні дозволи для українських перевізників, зазначив Олександр Кубраков.

Він також поінформував європейських колег, що в умовах блокади морських портів в Чорному та Азовському морях Україна створила Дунайський морський кластер, який включає порти, розташовані в Дунайському регіоні.

«Однак його потужності не можуть компенсувати заблоковані Чорноморські порти, тому ми звертаємося за підтримкою до наших колег», - підкреслив міністр інфраструктури України.

Також «Судово-юридична газета» писала, що спрощено ввезення харчових продуктів, кормів і живих тварин на митну територію України.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Руслан Князевич
  Руслан Князевич
  член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Світлана Кулікова
  Світлана Кулікова
  суддя Київського апеляційного суду
 • Валерій Журавель
  Валерій Журавель
  суддя Київського окружного адміністративного суду
 • Валерій Кузьменко
  Валерій Кузьменко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Юрій Чумак
  Юрій Чумак
  суддя Касаційного господарського суду Верховного Суду
загрузка...