Столичне управління юстиції прозвітувало про свою роботу, відео

17:06, 14 февраля 2019
Очільник ГТУ юстиції в Києві Станіслав Куценко та його заступники окреслили здобутки відділів за 2018 рік на звітній прес-конференції.
Столичне управління юстиції прозвітувало про свою роботу, відео

258 млн гривень боргів по аліментах на користь 17 тис. дітей стягнула державна виконавча служба Києва минулого року. Столичне управління юстиції підбило підсумки роботи за 2018-й, представивши на звітній прес-конференції ключові досягнення в основних напрямах діяльності юстиції: управлінні державної реєстрації, нотаріаті та виконавчій службі.

«Є рекорд по Києву це 1 млн 600 тис. гривень у рамках одного виконавчого провадження по Печерському району, коли на користь однієї дитини була стягнута саме така сума. Крім того, були суми по 200–300 тис. гривень. Ці борги стають все меншими, і діти отримують все більше коштів», — розповів начальник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко.

Заступник начальника ГТУ юстиції з питань державної виконавчої служби Віталій Чепурний додав, що проводиться щотижневий прийом громадян у керівництва за затвердженим графіком — у середу та п’ятницю. Також з 2019 року запровадили щоденний прийом громадян, які, наприклад, бажають оплатити заборгованість.

Похвалитися результатами може і управління державної реєстрації.

«У 2018 році ми відкрили Open Space у відділі легалізації громадських організацій. І запустили новий пілотний проект — реєстрація громадської організації за 20 хвилин. Для цього громадським активістам треба скористатись типовими документами для реєстрації ГО, завантажити їх, заповнити і прийти з ними до такого Open Space, де швидко можна зареєструвати громадську організацію», — говорить Станіслав Куценко.

Державні відділи реєстрації актів цивільного стану теж плідно попрацювали у 2018 році. Зокрема, зареєстрували 17 тис. новонароджених безпосередньо у пологових будинках, що складає 48% від загальної кількості народжень дітей у Києві. У всіх пологових будинках столиці є спеціалісти з планшетами, які допомагають матерям отримати 3 ключові послуги: зареєструвати народження, отримати допомогу по народженню дитини і зареєструвати її місце проживання. Така послуга є унікальною в Україні.

С. Куценко також відзначив значне досягнення відділу нотаріату: минулого року державними нотаріусами було зареєстровано більше 13 тис. спадкових справ, тоді як приватними — понад 8 тис. Значний обсяг роботи державних нотаріусів складають посвідчення договорів дарування успадкованого майна, довічного утримання, спадкових договорів, заповітів тощо.

Начальник столичної юстиції озвучив і ті кроки, які буде реалізовувати управління у 2019 році.

«Наша амбітна ціль — це ануляція всіх боргів по аліментах, щоби дітям все виплатили. І ми запроваджуємо максимальні механізми для цього. Наступне — ми хочемо відкривати все більше Open Space у відділах ДРАЦС, щоб усі працювали за європейським стандартом, тобто відкрито, прозоро, швидко. Ми на шляху до цього, тому що нові Open Space відкриваються регулярно. І ми хотіли відкрити Центр виконання рішень у сфері державної виконавчої служби. Це заплановано на 2019 рік, і ми його з радістю презентуємо громадськості та ЗМІ», — резюмував Станіслав Куценко.

У Міністерстві юстиції загалом і територіальному управлінні Києва зокрема в поточному році продовжать активно впроваджувати новації та всілякі поліпшення в наданні послуг. Нотаріуси стануть ближчими до людей, зокрема, в сільській місцевості. Збільшиться кількість центрів виконання рішень, і сама служба стане сервісною. Реєстрація ж новонароджених має ще більше спроститися.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...