Чи заморозять суддівські зарплати та чому Комітет вирішив викликати міністра фінансів на засідання, відео

19:04, 6 февраля 2020
Заморожування суддівських окладів: чому під час засідання Комітету з питань правової політики прозвучала пропозиція висловити недовіру Міністру фінансів Оксані Маркаровій.
Чи заморозять суддівські зарплати та чому Комітет вирішив викликати міністра фінансів на засідання, відео

Підвищення суддівської винагороди для місцевих, апеляційних та вищих спецсудів, незважаючи на пряму норму Закону «Про судоустрій і статус суддів», намагаються зупинити. Про це йдеться у законопроекті 2670, який напередодні Нового року, 23 грудня, вніс до Верховної Ради Кабінет Міністрів України.

«Відповідно до проєкту Закону відтерміновується на один рік норма Закону щодо визначення з 01.01.2020 посадових окладів для судді місцевого суду у розмірі 30 прожиткових мінімумів та для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня календарного року.

Відповідно, у 2020 році розмір посадових окладів становитиме для судді місцевого суду 25 прожиткових мінімумів, а для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року», — зазначено у законопроекті.

Реалізація проекту закону дозволить забезпечити збалансування державного бюджету, вважають в уряді. Як пояснення КМУ наводить наступні аргументи.

«Конституційний Суд України у своєму рішенні від 25.01.2012 №3-рп/2012 установив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними.

Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства», — зазначено в пояснювальній записці.

«Пані Маркарова вважає нас «лохами»: мене, вас, всю країну… Ми маємо на сьогоднішній день дуже гарну позицію КМУ, який на кожному кроці каже про збалансований бюджет. Є при цьому обіцянка пані Маркарової, що будуть ці виплати закриті — ті, які зараз Кабмін пропонує заморозити. Я пропоную членам Комітету висловити недовіру пані Маркаровій», — закликав член Комітету ВР з питань правової політики Сергій Демченко під час засідання 5 лютого.

Подробиці обговорення дивіться в сюжеті «Право ТВ».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Новых судей привели к присяге: как прошла церемония при участии Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ольга Совгиря
  Ольга Совгиря
  заместитель председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
 • Таисия Геза
  Таисия Геза
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Виктор Кривенко
  Виктор Кривенко
  судья Конституционного Суда Украины
 • Светлана Шаренко
  Светлана Шаренко
  председатель Киевского районного суда Харькова
 • Владимир Петренко
  Владимир Петренко
  судья Киевского районного суда Одессы
загрузка...