Чи заморозять суддівські зарплати та чому Комітет вирішив викликати міністра фінансів на засідання, відео

19:04, 6 февраля 2020
Заморожування суддівських окладів: чому під час засідання Комітету з питань правової політики прозвучала пропозиція висловити недовіру Міністру фінансів Оксані Маркаровій.
Чи заморозять суддівські зарплати та чому Комітет вирішив викликати міністра фінансів на засідання, відео

Підвищення суддівської винагороди для місцевих, апеляційних та вищих спецсудів, незважаючи на пряму норму Закону «Про судоустрій і статус суддів», намагаються зупинити. Про це йдеться у законопроекті 2670, який напередодні Нового року, 23 грудня, вніс до Верховної Ради Кабінет Міністрів України.

«Відповідно до проєкту Закону відтерміновується на один рік норма Закону щодо визначення з 01.01.2020 посадових окладів для судді місцевого суду у розмірі 30 прожиткових мінімумів та для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня календарного року.

Відповідно, у 2020 році розмір посадових окладів становитиме для судді місцевого суду 25 прожиткових мінімумів, а для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду — 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року», — зазначено у законопроекті.

Реалізація проекту закону дозволить забезпечити збалансування державного бюджету, вважають в уряді. Як пояснення КМУ наводить наступні аргументи.

«Конституційний Суд України у своєму рішенні від 25.01.2012 №3-рп/2012 установив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними.

Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства», — зазначено в пояснювальній записці.

«Пані Маркарова вважає нас «лохами»: мене, вас, всю країну… Ми маємо на сьогоднішній день дуже гарну позицію КМУ, який на кожному кроці каже про збалансований бюджет. Є при цьому обіцянка пані Маркарової, що будуть ці виплати закриті — ті, які зараз Кабмін пропонує заморозити. Я пропоную членам Комітету висловити недовіру пані Маркаровій», — закликав член Комітету ВР з питань правової політики Сергій Демченко під час засідання 5 лютого.

Подробиці обговорення дивіться в сюжеті «Право ТВ».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віра Фоміна
  Віра Фоміна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Зіновій Гавдик
  Зіновій Гавдик
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Віктор Данилишин
  Віктор Данилишин
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Сергій Клопот
  Сергій Клопот
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Василь Ключкович
  Василь Ключкович
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...