Президент Польщі накладе вето на закон про судову реформу

13:16, 24 липня 2017
22 липня Сенат Польщі ухвалив підтриманий раніше Сеймом закон про Верховному суді.
Президент Польщі накладе вето на закон про судову реформу
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Президент Польщі Анджей Дуда накладе вето на спірні закони про Верховний суд і Національну раду суддів, прийняті на минулому тижні Сенатом в рамках судової реформи.

Про це він оголосив під час виступу в президентському палаці у Варшаві, передає Європейська правда з посиланням на Wyborcza.

Анджей Дуда розповів, що на вихідних проводив консультації з юристами і політиками і прийшов до висновку, що генеральний прокурор не може втручатися в роботу Верховного суду.

«Як президент, я відчуваю, що ця реформа не збільшить почуття безпеки. Я прийняв рішення швидко, без зволікання, і розумію, що моє рішення буде піддаватися критиці з боку однієї і другої сторони політичної сцени. Але також я розумію, що держава, що роздирається заворушеннями, не може розвиватися», — сказав Анджей Дуда.

«Закон про Національну раду суддів і Верховний суд не стане частиною польської правової системи. Я сподіваюся, що за допомогою експертів в області права за кілька місяців будуть готові нові проекти», — додав він.

Нагадаємо, вночі, 22 липня, Сенат Польщі, незважаючи на протести, прийняв підтриманий раніше Сеймом закон про Верховний суд.

Опозиція назвала документ «замахом на демократію». Його прийняття супроводжувалося масовими протестами. Документ зустрів критику і за кордоном.

В Єврокомісії закликали Польщу відкласти проведення судової реформи, інакше Варшаву чекає дисциплінарне покарання.

Відповідно до закону, Верховний суд країни повинен підкорятися Міністерству юстиції. Глава Мін'юсту міг би самостійно призначати голів апеляційних і окружних судів без консультацій з представниками органів правосуддя.

Також закон надавав депутатам роль у виборі членів Національної судової ради — органу, який призначає суддів.

 

Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Грушицький
    Андрій Грушицький
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
  • Алла Корніюк
    Алла Корніюк
    суддя Хмельницького апеляційного суду