Юридичні поради: виїзд дитини за кордон, якщо один з батьків проти

08:30, 23 червня 2017
Дуже часто бувають випадки, коли один з батьків не дає свою згоду на виїзд дитини за кордон. В такому випадку вирішити проблему можна лише за допомогою суду.
Юридичні поради: виїзд дитини за кордон, якщо один з батьків проти
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Звертатися до судових органів потрібно, щоб отримати рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянина, який не досяг 16-річного віку без згоди та супроводу одного з батьків. Саме цього рішення від вас вимагатимуть прикордонники, якщо немає нотаріально завіреного дозволу на виїзд дитини за кордон.

Прохання про надання можливості перетину кордону потрібно викласти в позовній заяві, детально пояснивши всю ситуацію, що склалася. Щоб для позивача дана справа вирішилося позитивно, потрібно довести, що поїздка за кордон здійснюється в інтересах дитини. Це підтвердять договори з турфірмою із зазначенням конкретних періодів подорожі, медичні довідки про необхідність лікування, довідки про те, що син або дочка вчиться в гуртках, займається мистецтвом, хоче поїхати за кордон на змагання, вивчити мову і т. п. При цьому, звертаючись до суду, експерти радять вказувати органи опіки та піклування третьою стороною.

Термін розгляду такої справи в суді безпосередньо залежить від обґрунтованості позовної заяви, явки відповідача та кваліфікації Вашого адвоката. У будь-якому випадку цей процес є більш тривалим, ніж посвідчення дозволу у нотаріуса, і може розтягнутися на місяці, тому матері або батькові потрібно потурбуватися про підготовку до виїзду заздалегідь, а в позовній заяві вказувати відразу всі заплановані наперед поїздки, наприклад, на найближчий рік.

Звертаємо вашу увагу, що отримати рішення суду, яке дозволить дитині виїхати за кордон на тривалий час, не вдасться, адже закон не дозволяє ні багаторазових, ні довгострокових виїздів без вказівки чітких часових проміжків подорожі.

Будьте готові до того, що батько або мати, які не погоджуються надати дозвіл на виїзд дитини за кордон, можуть захищатися і подати зустрічний позов до суду, який значно затягне вирішення спору, адже дана одного разу згода на можливість подорожі може бути відкликана. Також знайте, що їхати з дитиною за кордон можна лише після закінчення десяти днів після винесення рішення судом, поки не пройде термін апеляційного оскарження.

Через недосконалість законодавчих норм нерідко виникають проблеми із застосуванням вищевказаного судового рішення, тому, навіть маючи рішення суду на виїзд дитини в найближчі п'ять років, краще по закінченню року перед наступною поїздкою отримати свіжу постанову.

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Віталій Яроцький
    Віталій Яроцький
    д.ю.н, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри цивільного права #2 Національного юридичноно ун-ту ім.Ярослава Мудрого, член НКР при ВС
  • Аліна Сидорук
    Аліна Сидорук
    суддя Господарського суду Тернопільської області