У США різко впав долар: чого чекати українцям

09:49, 10 жовтня 2017
Американські фінансисти очікують дефіциту валюти і її подорожчання
У США різко впав долар: чого чекати українцям
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Другий тиждень жовтня почався на міжбанку з різкого здешевлення долара: 9 жовтня безготівковий курс впав відразу на 15 коп., І досяг 26,47-26,50 грн/дол., Повідомив UBR.ua заступник начальника казначейства VTB Bank Ігор Гах.

Для імпортерів торги стали самими смирними в жовтні і навіть за всю осінь. Долара не просто вистачало на всіх, його навіть було більше ніж достатньо — Національному банку довелося викуповувати надлишок.

Як зазначає заступник голови департаменту казначейства і міжнародного бізнесу Банку «Південний» Олег Ропяк, ринок стартував зі значень 26,65-26,70 грн/дол. Потім курс став падати спочатку до 26,61-26,63 грн/дол., а потім — 26,45-26,47 грн/дол. На цих значеннях на ринку з'явився регулятор із запитом кращого курсу серед маркетмейкерів, викупивши 16 млн дол. В середньому по 26,4947 грн/дол.

Валютних покупців на міжбанку було мало, і не тому що долар більше нікому не потрібен. А через вихідний день у США (там відзначають День Колумба) і через непрацюючих американських банків компанії не могли сьогодні зробити платежі в американській валюті, тому укладали угоди або на умовах tom (з умовою поставки завтра), або ж через євро.

Обсяг доларових торгів скоротився з п'ятничних 414,92 млн дол. до 273,78 млн дол. Експортери продавали виручку, що надійшла на рахунки в минулу п'ятницю, 6 жовтня, і ще на минулому тижні зробили все, щоб в цей день від західних партнерів прийшло трохи менше валюти. Всі розуміли, що значного попиту на неї не буде через американське свято, а розпродавати долар за заниженим курсом — сумнівне задоволення.

Може дорожчати

Курс долара повинен піти в зростання. 10 жовтня наш бізнес повинен продавати на міжбанку 50% від того, що надійшло на його рахунки 9-го числа. А це — нічого. І все з тієї ж причини — через непрацюючі 9 жовтня американські банки.

У вівторок, 10 жовтня, бізнес буде продавати необов'язкову до реалізації частину валютної виручки — інші 50%. Ті, що накопичили на рахунках і притримували для вигідних угод. Ще валютні продажі можуть послідувати від Нацбанку: він цілком може продати придбані в понеділок, 9 жовтня, 16 млн дол. і заробити на курсовій різниці.

Як розповів директор казначейства Банку «Кредит Дніпро» Олег Курінний, 10 жовтня торги активізуються, але участь регулятора очікується лише в разі серйозних дисбалансів між попитом і пропозицією.

«На користь стабільності курсу говорять такі передумови: мінімізація фактора закупівлі валюти «дочками» іноземних компаній для репатріації дивідендів, збільшення пропозиції через відсутність мотивів для притримування валютної виручки експортерами, скорочення розриву між готівковим і безготівковим курсами. НБУ на вівторок заклав дуже широкий курсовий коридор для коливань — 26,50-26,70 грн/дол.», — додав він.

Колеги Курінного допускають практично будь-який сценарій.

«Якщо 10 жовтня ціна не відскочить від 26,50 грн/дол. вгору, то відкриється дорога до 26-26,20 грн/дол., куди ми можемо прийти дуже швидко», — вважає Олег Ропяк.

А Ігор Гах дав найзваженіший прогноз на старт ринку 10 жовтня: 26,48-26,58 грн/дол.

Готівка впала

Відразу на 15 копійок знизилися в понеділок мінімальні ціни на готівковий долар. Мінімальний курс продажу на легальному ринку досяг 26,75-26,79 грн/дол.

При цьому більшість пропозицій українських банків вмістилося в зоні 26,90-27,05 грн/дол.: Укргазбанк, ПУМБ, УкрСиббанк, ПриватБанк, ОТП Банк, Укрсоцбанк, ТАСкомбанк, Альфа-Банк, Промінвестбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк.

Максимальна ціна продажу долара людям досягала 27,20-27,30 грн/дол., Але її виставляли лише одиниці.

При цьому сильно просіла ціна викупу долара у населення — до 26,45-26,85 грн/дол.

І за схожим розвитком подій рухалися цінники чорного готівкового ринку. Тут Понеділок починається в рамках 26,91-27,07 грн/дол. після чого ціна долара просіла до 26,91-26,99 грн/дол., а пізніше і до 26,87-26,93 грн/дол., і лише до вечора трохи зросла — до 26,88-26,95 грн/дол.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Валентина Юрченко
    Валентина Юрченко
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Олександр Мельник
    Олександр Мельник
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду