Виші та наукові установи, які не пройшли атестацію, можуть ліквідувати

14:03, 12 жовтня 2022
Пропонується в разі непроходження атестації вишем чи науковою установою передбачити можливість розгляду питання про їхню ліквідацію.
Виші та наукові установи, які не пройшли атестацію, можуть ліквідувати
Джерело фото: vnz.org.ua
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Міністерство освіти пропонує ліквідовувати виші чи наукові установи, які не пройшли атестацію. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів внесено на погодження до Державної регуляторної служби.

Проєктом постанови пропонується розподілити за підсумком атестації наукові установи та виші на чотири групи, в залежності від результатів діяльності.

Зокрема, до групи "А" автори хочуть включити наукові установи, які “здійснюють співпрацю на міжнародному та національному рівнях, демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку, інтегровані у світовий науковий простір та/або Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів”. До цієї ж групи пропонується включити виші, дослідження і розробки яких за науковим напрямом виконуються на світовому рівні розвитку науки і технологій, мають важливе загальнодержавне та/або світове значення, інтегровані у світовий науковий та/або науково-освітній простір. Наукові установи та виші, віднесені до групи "А", автори хочуть атестовувати кожні 5 років.

До групи "Б" пропонується включати “стабільні наукові установи, які мають нижчий потенціал у порівнянні з групою А”, а також виші, розробки яких мають значення для окремих галузей економіки. Наукові установи та виші, яких зарахують до групи "Б", пропонується атестовувати на 3 роки.

До групи "В" у разі схвалення проєкту постанови потраплять наукові установи, що є унікальними у певній галузі, однак маловідомі та можуть виконувати разові замовлення, демонструючи невисокий рівень розвитку,  а також виші, розробки яких мають значення для освітнього процесу. Заклади групи "В" пропонується атестовувати на 2 роки.

До групи "Г" будуть зараховувати наукові установи, які втратили перспективи розвитку та наукова діяльність яких не є основною. Протягом року після атестації таких установ засновник зобов’язаний їх реорганізувати або ліквідувати.

Заклад вищої освіти, віднесений до групи "Г", вважається таким, що не пройшов державну атестацію за жодним із наукових напрямів. Крім цього, за підсумками атестації може бути розглянуте питання про його ліквідацію.

Як повідомляла “Судово-юридична газета”, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про зміни до законодавства щодо акредитації закладів вищої освіти.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Тарас Бисага
  Тарас Бисага
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Лариса Татарчук
  Лариса Татарчук
  голова Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Олена Осіпова
  Олена Осіпова
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Антон Рупак
  Антон Рупак
  суддя Вінницького апеляційного суду