Як раніше повідомлялося, речниця Держдепу США Теммі Брюс заявила, що представники США «більше не будуть літати по всьому світу за першим викликом, щоб бути посередниками на зустрічах» і «тепер це справа двох сторін». Вочевидь, йдеться про зміну у підходах США.
«США більше не будуть виконувати роль посередника в переговорах із Росією та Україною. Обидві сторони мають домовитися самі. Про це заявила на брифінгу речниця Державного департаменту США Теммі Брюс» – повідомила народний депутат України Мар’яна Безугла.
На питання, яка у такому разі доцільність підписання угоди про корисні копалини з США, Мар’яна Безугла зазначила, що ця угода потрібна, «щоб купувати зброю і ще багато чого».
Слід зауважити, що кілька тижні тому речниця Держдепу Теммі Брюс заявила, що угода щодо корисних копалин, яку США планують підписати з Україною, не пов’язана з процесом припинення вогню. «Це окреме питання. Воно не стосується переговорів про припинення вогню і не є частиною домовленостей, спрямованих на припинення цієї катастрофи», — зазначила вона.
Як писала «Судово-юридична газета», угода про надра, яку України та США підписали 30 квітня, передбачає, що якщо після дати набрання чинності Уряд США надаватиме Уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок партнера від США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість такої військової допомоги, відповідно до Угоди про обмежене партнерство.
В свою чергу, 9 квітня Президент Володимир Зеленський вказав, що Україна готова купити у США «великий пакет» озброєнь. За його словами, Київ вже передав американській стороні перелік озброєнь, які готовий придбати. Йдеться про ППО та інші «відповідні інструменти».
«Купити в тому чи іншому вигляді. Це наш формат, як ми заплатимо за це. І ми не просили майбутній пакет безплатно. Ми на це розраховуємо навіть як гарантію безпеки», — сказав глава держави. Він додав, що Україна готова знайти для цього пакету озброєнь «і 30, і 50 мільярдів».
«Це захист, це нам буде допомогою після закінчення війни, це гарантія безпеки, що у нас Україна закрита протиповітряною обороною. Багато різних форматів і інструментів є, на які ми готові», — сказав Президент України.
Нагадаємо, що угоду про корисні копалини Верховна Рада може ратифікувати 8 травня.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.