НКРЕКП запропонувала затвердити тариф на електроенергію для населення на рівні 2,88 грн

21:52, 26 травня 2023
З 1 червня 2023 року пропонуються затвердити єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу корекції цін.
НКРЕКП запропонувала затвердити тариф на електроенергію для населення на рівні 2,88 грн

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує збільшити тариф на електроенергію для населення, щоб збалансувати систему забезпечення доступності електрики для побутових споживачів. 

НКРЕКУ подає пропозиції щодо внесення змін до положення про спецзобов’язання щодо забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року з впровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 грн// кВт-год з ПДВ, – йдеться у листі до Міненерго за підписом тво глави регулятора Руслана Кайдаша, переданому Енергореформі.

Регулятор зазначає, що запровадження таких змін дозволить покращити фінансові показники державного "Енергоатома" та "Укргідроенерго" і наблизити механізм положення спецобов'язків щодо забезпечення доступності електроенергії для населення (ПСО) до збалансованого стану.

Також у поданні додали, що для стабілізації ПСО потрібно поступово приводити ціни на електрику для побутових споживачів до ринкового рівня. Крім того, НКРЕКП провела консультації із Секретаріатом Енергетичного співтовариства щодо цих пропозицій.

Повідомляється, що Кабмін розгляне цю пропозицію, і, швидше за все, підтримає її на своєму засіданні найближчими днями.

Нагадаємо, що Нацкомісія підвищила тарифи для обленерго на 25-50%.

Також у НКРЕКП назвали причину необхідності підняття тарифів на електроенергію. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Едуард Іванов
  Едуард Іванов
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олег Новіков
  Олег Новіков
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Олег Тимошенко
  Олег Тимошенко
  заступник голови Північно-західного апеляційного господарського суду