Україна змушена була витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння через брак обіцяних партнерами снарядів і зброї, — очільник Мінфіну

08:34, 18 квітня 2024
Сергій Марченко підкреслив, що відсутність або затримка допомоги відбивається на ситуації на полі бою, а також зменшує економічний потенціал України.
Україна змушена була витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння через брак обіцяних партнерами снарядів і зброї, — очільник Мінфіну
Фото: mof.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у п’ятому міністерському круглому столі Світового Банку та МВФ разом з Президентом Володимиром Зеленським (по відеозв’язку) та прем‘єр-міністром Денисом Шмигалем.

Ця подія присвячена виключно Україні. На ній збираються міністри фінансів, а також керівництво провідних міжнародних фінансових організацій.

Партнери, за словами Марченко, запевнили Україну у підтримці. Він висловив сподівання, що це знайде втілення в конкретних діях.

У своєму виступі міністр наголосив на складній ситуації, в якій опинилася Україна на початку року через недостатню кількість фінансування і озброєння. Фінансову стабільність, за його словами, допомогла зберегти ефективна політика Кабміну.

«4 млрд доларів США - саме такий обсяг коштів на закупівлю озброєння витратив Уряд, в умовах коли бракувало обіцяних партнерами снарядів і зброї. І це має негативні наслідки для бюджету», - сказав Марченко.

Відсутність або затримка допомоги відбивається на ситуації на полі бою, а також зменшує економічний потенціал України, підкреслив міністр.

Він закликав партнерів пришвидшити пошук механізму використання заморожених російських активів на користь України.

«Для перемоги нам критично необхідно зрівняти військові ресурси з ресурсами агресора», - сказав Марченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Світлана Гелета
  Світлана Гелета
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Ганна Коломієць
  Ганна Коломієць
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
 • Оксана Рудніченко
  Оксана Рудніченко
  суддя Київського апеляційного суду