Президенти п'яти держав ЄС зробили спільну заяву

21:05, 3 мая 2021
Президенти Республіки Польща, Естонської Республіки, України, Латвійської Республіки, Литовської Республіки оголосили спільну декларацію.
Президенти п'яти держав ЄС зробили спільну заяву

Президенти Республіки Польща, Естонської Республіки, України, Латвійської Республіки, Литовської Республіки зустрілися сьогодні, 3 травня, у Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю прийняття Конституції Речі Посполитої. Після зустрічі вони зробили спільну заяву, - про це повідомляється на сайті Офісу Президента України.

Глави держав обговорили необхідність підтримки свободи, суверенітету, територіальної цілісності, демократії, верховенства права, рівності і солідарності в країнах.

«Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності», - йдеться в заяві.

Лідери висловили підтримку та солідарність до спільних прагнень націй регіону заради спільної безпеки.

«Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, благополуччя і стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо», - повідомляється в заяві.

Документ підписали президент Польщі Анджей Дуда, президент України Володимир Зеленський, президент Естонії Керсті Кальюлайд, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що спікер Ради підписав закон, який наближає інтеграцію енергосистеми України в ринок ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Стадник
    Ігор Стадник
    суддя Вінницького апеляційного суду
  • Віктор Головей
    Віктор Головей
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...