Мобільні комплекси з оформлення українських паспортів можуть з'явитись у низці країн

20:50, 11 июля 2022
Міністр МВС зауважив, що зараз існує величезний попит на послугу з оформлення українських документів.
Мобільні комплекси з оформлення українських паспортів можуть з'явитись у низці країн
Джерело фото: Shutterstock
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Робота мобільних комплексів з оформлення паспортів України, які зараз розгорнуто у Варшаві, згодом буде продовжена і в інших країнах, де перебуває найбільше біженців з України і існує об’єктивна потреба у наданні таких послуг - повідомив глава МВС України Денис Монастирський у коментарі українським ЗМІ у Варшаві, сказано на порталі МВС.

«Поспілкувавшись із нашими громадянами, я зрозумів, що ці машини працюватимуть за кордоном ще дуже довго. Кількість заявок на оформлення нових документів лише зростає», - зазначив Денис Монастирський.

Міністр зауважив, що зараз існує величезний попит на послугу з оформлення українських документів, оскільки з України виїхали мільйони людей і більшість з них знайшли прихисток саме у Республіці Польща. Чимало громадян вирушили за кордон з внутрішніми паспортами, або втратили їх. У довоєнний час в таких випадках подібні питання вирішували консульські установи.

«Але коли ми вивчили кількість таких звернень, то виявилося, що вони в сотні разів перевищували спроможність консульських установ», - пояснив міністр потребу розгортання мобільних комплексів з оформлення паспортів України.

Як повідомив міністр МВС, наступного місяця у Варшаві відкриється стаціонарний офіс, де можна буде оформити як закордонний, так і внутрішній ID-паспорт громадянина України. В свою чергу мобільні комплекси вирушать в інші регіони Польщі, а також, після досягнення аналогічних домовленостей з цими країнами -  до Чехії, Словаччини і Болгарії.

Зазначається, що у столиці Польщі розгорнуто роботу п’яти мобільних комплексів, днями очікується прибуття ще трьох.

«Планується встановити до восьми мобільних автомобілів, одна автомобільна станція працюватиме на видачу, для того, щоб не завантажувати прийом документів», - зазначила перша заступниця голови Державної міграційної служби України Ірина Ковалевська. Кожний такий мобільний комплекс за день може обслужити 20 осіб.

Порталі МВС пишуть, що стаціонарний центр, який незабаром відкриється у Варшаві, прийматиме щодня 400-500 осіб. «Строки виготовлення та отримання документів - до місяця. Такі центри також планується відкрити у Вроцлаві, Гданську та Кракові», - сказано у повідомленні.

Також ми писали, що у Міграційній службі пояснили, що означають різні етапи стану готовності документів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде