Депутати вкотре зібралися на засідання Верховної Ради, трансляція

10:00, 20 мая 2020
На порядку денному — низка важливих законопроектів.
Депутати вкотре зібралися на засідання Верховної Ради, трансляція

У середу, 20 травня, проходить чергове пленарне засідання третьої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

Сьогодні Верховна Рада, зокрема, планує розглянути у першому читанні проекти Законів:

  • «Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України» (нова редакція), № 3196 та альтернативний до нього № 3196-1;
  • «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо особливої процедури розгляду законопроектів у другому читанні», № 3415 та альтернативний № 3415-1;
  • «Про внесення змін до деяких законів України (щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування, яких здійснюють слідчі органів Державного бюро розслідувань)», №2560;
  • «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії)», № 2390;
  • «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним», № 2515.

Також до прядку денного включений для повторного розгляду з пропозиціями Президента України Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо удосконалення пенсійного забезпечення", № 0972.

Планується включити до порядку денного і розглянути проект Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій», № 3012 і альтернативний № 3012-1.

У другому читанні, зокрема, планується розглянути законопроекти: «Про Установу бізнес-омбудсмена», № 0944; «Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт"», № 2077 і «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар'єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров'я», № 2429.

Згідно з порядком денним, Верховна Рада планує розглянути Звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни за шість місяців діяльності.


14:22 Головуючий закрив ранкове засідання.


14:20 Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії) №2390 доповів народний депутат Юрій Камельчук. Він зазначив, що законопроект розроблено з метою забезпечення впровадження нового ринку електричної енергії розроблено та пропонується для розгляду Верховною Радою України законопроект, який врегульовує особливості оподаткування операцій, пов’язаних з процедурою погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії.

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати 257 голосами «за» підтримали законопроект за основу.


14:10 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг №2458 доповів Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Він повідомив, що Комітет переглянув своє попереднє рішення по законопроекту та рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу з урахуванням пропозицій.

За результатами голосування законопроект 239 голосами прийнято за основу.


13:50 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування, яких здійснюють слідчі органів державного бюро розслідувань) №2560 доповів народний депутат Сергій Іонушас. Він зазначив, що законопроект розроблено з метою забезпечення належного функціонування Державного бюро розслідувань та виконання ними функцій щодо боротьби із кримінальними правопорушеннями, скоєними публічними діячами та службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище у державі.

Також проектом пропонується усунути розбіжності та неузгодженості між положеннями частини четвертої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України та положеннями статті 5 Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

Голова підкомітету Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Алєксєєв доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

260 голосами «за» законопроект за результатами голосування прийнято у першому читанні за основу.


13:35 На доопрацювання згідно з рішенням Комітету, яке доповіла Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, відправлено проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення №0958.


13:30 Комітетом прийнято рішення внести на розгляд Верховної Ради України тету проект Постанови про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання і рекомендувати Верховній Раді України, відповідно до положень частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України, прийняти його за основу та в цілому.

311 голосами Постанову прийнято в цілому.


13:20 Народні депутати підтримали рішення Комітету і за результатами голосування відхилили законопроект про Установу бізнес-омбудсмена №0944.

Головуючий повідомив про пропозицію керівників фракцій про внесення змін до порядку денного і включення до нього проекту Постанови про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №3511.

Постановою пропонується внести зміни до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 16 січня 2020 року №462-IX, щодо роботи Верховної Ради України у травні 2020 року, передбачивши 21 та 22 травня роботу в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах).

В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій і груп.


13:06 Законопроект спрямований на вдосконалення правового рулювання відносин, що виникають у зв’язку із представництвом та захистом прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах у спорах та справах щодо майна (активів), яке прямо або опосередковано походить з юрисдикції України, має ознаки протиправного походження і на яке за законодавством України може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, підготовкою до такого представництва та захисту.

258 голосами законопроект прийнято у першому читанні.


12:05 У пленарному засіданні оголошено перерву.


11:55 Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів №0032 доповіла заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе доповіла рішення Комітету, який прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

Народні депутати 305 голосами «за» підтримали законопроект в цілому.


11:45 До порядку денного включено проекти Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій №№3012 і 3012-1.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект №3012-1, а законопроект №3012 - відхилити.

За результатами голосування законопроект №3012-1 315 голосами було направлено у Комітет для підготовки на повторне перше читання.


11:40 Народні депутати повторно розглянули Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо удосконалення пенсійного забезпечення" з пропозиціями Президента України №0972.

Рішення Комітету доповіла Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Вона повідомила, що Комітет вивчив обґрунтованість пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати пропозиції Президента України та відхилити Закон в цілому.

264 голосами «за» народні депутати підтримали рішення Комітету.


11:30 Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо особливої процедури розгляду законопроектів у другому читанні №3415 доповів голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Павло Фролов

Він також доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

Альтернативний законопроект №3415-1 доповів народний депутат Тарас Батенко.

За результатами голосування 292 голосами «за» прийнято за основу законопроект №3415.


11:25 Заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла доповіла рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект №3196.

Народні депутати виступили в обговоренні.

За результатами голосування законопроект №3196 287 голосами «за» направлено на доопрацювання.


11:15 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України №3196 доповів Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук. Він підтримав рішення Комітету про направлення на повторне перше читання законопроекту.

Альтернативний законопроект №3196-1 доповіла народний депутат Олександра Устінова.


11:00 Народні депутати 236 голосами «за» прийняли проект Постанови про внесення змін до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №2835-9.


10:50 Голова Верховної Ради України провів коротку нараду з керівниками депутатських фракцій, після закінчення якої звернувся до голови Комітету з питань Регламенту з проханням провести засідання Комітету о 12-й годині.


10:25 Народні депутати виступають з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.


10:15 Головуючий надав слово для виступу Заступнику Голови Верховної Ради України Олені Кондратюк. На початку виступу віце-спікерка звернула увагу на відсутність у сесійній залі однієї з депутатських фракцій - фракції «Батьківщина», яка через підтвердження у одного з членів фракції наявності симптомів коноравірусу.


10:05 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання.


Раніше «Судово-юридична газета» писала, що законопроект Зеленського щодо змін до Кримінального кодексу прийнято за основу.

Також Рада прийняла закон щодо поширення каналу іномовлення на окуповані території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Карантинные ограничения и зарплата судей: почему Верховный Суд пошел в КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Людмила Стратиенко
    Людмила Стратиенко
    судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда