Комітет Ради затвердив правки до законопроекту щодо врегулювання питань у сфері надання ЖКП

16:20, 27 ноября 2020
Під час опрацювання законопроекту були напрацьовані кілька правок, які є кроком назустріч ОСББ, з точки зору проектів Державного фонду енергоефективності.
Комітет Ради затвердив правки до законопроекту щодо врегулювання питань у сфері надання ЖКП
rada.gov.ua

У п’ятницю, 27 листопада, відбулося засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг в режимі відеоконференції, передає офіційний сайт парламенту.

Комітет розглянув додаткові правки до проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (№ 2458), направленого Верховною Радою на повторне друге читання.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що під час опрацювання законопроєкту були напрацьовані кілька правок, які є кроком назустріч ОСББ, з точки зору проєктів Державного фонду енергоефективності.

Зокрема, правками пропонується врегулювати питання повернення споживачам коштів, закладених у тарифах постачальника на встановлення лічильників, у разі самостійного встановлення ними лічильників тепла. «Це стимулює людей, щоб вони самостійно встановлювали лічильники. Вони двічі платити не будуть», - пояснив Андрій Герус.

Також пропонується запровадити диференційовану оплату за воду і за тепло, залежно від того, хто несе витрати з обслуговування лічильника. Ще одна група правок спрямована на захист споживачів від додаткових вимог з боку постачальника-монополіста.

Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому з урахуванням запропонованих правок.

Комітет затвердив рекомендації спільних Комітетських слухань "Стан реалізації державних програм з енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв та виконання програм і проектів з енергозбереження та енергомодернізації багатоквартирних будинків. Подальші кроки у реформі", які провели Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг і Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Представляючи результати слухань, перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко зазначив: «Програма «Теплі кредити», хоча і не є ідеальною, але діє і запускає хоча б якісь механізми заведення інвестицій на енергомодернізацію житлових будинків». Водночас, за його словами, програма Державного фонду енергоефективності, «на превеликий жаль, ніяк не може розгорнутися і навряд чи скоро розгорнеться, оскільки містить дуже жорсткі вимоги до будинків, серед яких створення ОСББ, наявність технічної документації, розроблення проєктів тощо».

Учасники слухань рекомендували Уряду якомога швидше розробити дієві механізми, щоб програми з енергозбереження та енергомодернізації багатоквартирних будинків мали масовий характер. Також народні депутати просять залишити програму «Теплі кредити» на 2021 рік, передбачивши у бюджеті відповідне фінансування.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Окружний адмінсуд просять зобов’язати уряд звільнити голову Нацкомісії з питань ЖКП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Анатолій Осетинський
  Анатолій Осетинський
  суддя Вищого господарського суду України у відставці, заступник Голови ВГСУ у 1991–2013 рр.
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...