Зміни законодавства про публічні закупівлі: з’явився висновок антикорупційної експертизи

17:00, 12 января 2021
Висновок оприлюднило Національне агентство з питань запобігання корупції.
Зміни законодавства про публічні закупівлі: з’явився висновок антикорупційної експертизи

Законопроект № 4394, що передбачає посилення контролю та відповідальності за порушення недоброчесними замовниками законодавства у сфері публічних закупівель, сприятиме дієвому реагуванню на порушення. Такий висновок антикорупційної експертизи законопроекту, яку провело Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

«Законопроект передбачає нову підставу для моніторингу публічних закупівель — за зверненням учасника. У разі ухвалення проекту учасники закупівель зможуть повідомляти Державну аудиторську службу (ДАСУ) про вчинення замовником порушень, які встановлені Антимонопольним комітетом України (АМКУ) або в рішенні суду.

Проект визначає, що недоброчесний замовник, який декілька разів порушив законодавство у сфері закупівель щодо одного й того ж самого учасника, і це було встановлено судом або АМКУ, має бути притягнений до адміністративної відповідальності.

Такі умови зменшать кількість зловживань зі сторони замовника та сприятимуть розвитку добросовісної конкуренції в закупівлях.

Проте за результатами проведеної антикорупційної експертизи НАЗК виявлено корупціогенний фактор у положеннях проекту Закону, який може бути усунутий у його остаточній редакції.

Так, у положеннях законопроекту міститься правова конструкція оцінного характеру: «недостатньо інформації» для підтвердження підстав порушення законодавства у сфері публічних закупівель для цілей початку моніторингу. НАЗК рекомендувало доопрацювати проект, розробивши чіткі  вимоги до інформації, яка має бути подана для підтвердження того, що замовник порушив вимоги законодавства. Це допоможе уникнути безпідставних відмов у початку моніторингу з боку ДАСУ.

Детально з висновком антикорупційної експертизи НАЗК вказаного законопроекту можна ознайомитися за посиланням», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що НАЗК пояснило, чому припинило фінансування партії «Голос».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ольга Совгиря о реформе Конституционного Суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ирина Фаловская
    Ирина Фаловская
    судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда
загрузка...